• <

Kontenerowiec APL stracił 40 kontenerów wskutek okropnej pogody

PMK

26.05.2020 19:55 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kontenerowiec APL stracił 40 kontenerów wskutek okropnej pogody

Partnerzy portalu

Kontenerowiec APL stracił 40 kontenerów wskutek okropnej pogody - GospodarkaMorska.pl

APL England o ładowności 5 780 TEU, pływający pod banderą Singapuru, straciło 25 maja w Sydney około 40 kontenerów w czasie niesprzyjającej pogody.

Australijski Urząd Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA) poinformował, że statek zgłosił utratę mocy silnika głównego, prowadzącą do mocnego przechyłu jednostki i zawalenia się stosów kontenerów.

APL England podróżował z Chin do Australii, kiedy doszło do incydentu.

AMSA weszła na pokład APL England w kotwicowisku Port Brisbane we wtorek rano, a inspektor przeprowadził badanie w celu ustalenia stanu strukturalnego i operacyjnego statku po upadku stosów kontenerów na pokładzie.

- Wynik tej inspekcji pomoże poinformować, czy i jak można bezpiecznie sprowadzić statek do portu w Brisbane - powiedział AMSA.

- Chociaż nadal nie jest jasne, które kontenery wypadły za burtę, początkowe oznaki wskazują, że zawalone stosy zawierały szeroki asortyment towarów, takich jak sprzęt gospodarstwa domowego, materiały budowlane i sprzęt medyczny. Władze ściśle współpracują z agentem ładunkowym statku w celu potwierdzenia, które kontenery wypadły za burtę.

AMSA spodziewa się, że jutro rano uzyska wynik inspekcji zdolności żeglugowej i potwierdzi kolejne kroki.

- Gdy statek bezpiecznie znajdzie się w porcie, rozpoczniemy nasze dochodzenie, które skupi się na bezpieczeństwie statku, w tym na tym, czy ładunek został odpowiednio ułożony na stosie i zabezpieczony na statku, a także na ewentualnych naruszeniach przepisów dotyczących zanieczyszczenia środowiska – podało AMSA.

AMSA otrzymała raport o niektórych artykułach medycznych, takich jak maseczki do twarzy, wypływających na ląd między Magenta Beach i The Entrance.

- Informacje te zostały przekazane NSW Maritime. Są one skorelowane z dryfującym modelowaniem gruzu i są zgodne z elementami wymienionymi w manifeście ładunku statku - dodał organ.

Modelowanie sugeruje, że takie zanieczyszczenia mogą w dalszym ciągu wypływać na ląd w nadchodzących dniach.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.