• <
ATC_CARGO_TOP

GEFCO Polska otwiera regularne linie pod ładunki częściowe między Polską a Hiszpanią

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski GEFCO Polska otwiera regularne linie pod ładunki częściowe między Polską a Hiszpanią
GEFCO Polska otwiera regularne linie pod ładunki częściowe między Polską a Hiszpanią - GospodarkaMorska.pl

pc

15.04.2019 Źródło: własne

GEFCO rozszerza swoją ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych i zwiększa liczbę połączeń drobnicowych na jednej z najdłuższych europejskich tras. Transporty między Polską a Hiszpanią realizowane są w stałe dni kilka razy w tygodniu, a czas tranzytu terminal-terminal wynosi maksymalnie 48h roboczych. Inne zalety usługi to możliwość konsolidowania ładunków do 20 europalet oraz automatyczny system wycen ze stałą ofertą cenową przy współpracy długoterminowej.

Regularna linia drobnicowa łączy oddziały GEFCO w Psarach k. Katowic oraz Kątach Wrocławskich z oddziałem w Barcelonie. Transporty wyruszają do Hiszpanii trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz piątki, a w razie dużego zapotrzebowania klientów operator zapewnia dodatkowy samochód. Towary dostarczane są do oddziału w Barcelonie po maksymalnie 48h roboczych i co ważne, wyładunek odbywa się w godzinach umożliwiających wyruszenie przesyłki w dalszą drogę do klienta końcowego jeszcze tego samego dnia. Kolejny etap transportu odbywa się w ramach połączeń krajowych realizowanych przez GEFCO na terenie Hiszpanii.

Atrakcyjna oferta cenowa i stałe stawki dla długoterminowych klientów

Oferowana przez GEFCO Polska usługa regularnych przewozów do Hiszpanii o gwarantowanym czasie dostawy dotyczy ładunków częściowych (LTL/ PTL) od 2 do 8 ldm oraz od 2 do 14 ton. Większe transporty realizowane są przez operatora w ramach indywidualnych dostaw. Konsolidacja towarów do 20 europalet odbywa się w obu polskich lokalizacjach poprzez sieć połączeń z innymi terminalami GEFCO znajdującymi się na terenie całego kraju. Klienci, którzy zdecydują się na długoterminową współpracę, mogą liczyć na stałą ofertę cenową. Oznacza to, że nawet w okresach szczytów transportowych firmy nie ponoszą ryzyka gwałtownego wzrostu kosztów przewozu i mogą zaplanować swój budżet. Dodatkowo obsługa klientów sporadycznie korzystających z przewozów częściowych przebiega bardzo sprawnie, ponieważ proces wycen jest w pełni zautomatyzowany i opiera się o stały kalkulator kosztów. Dzięki temu oferta cenowa przedstawiana jest zlecającemu niemal natychmiast po złożeniu zapytania.

Optymalizacja kosztów dzięki konsolidacji


Usługa regularnych połączeń drobnicowych i częściowych obejmuje możliwość codziennego odbioru ładunków z terenu całego kraju, ich konsolidacji w dwóch oddziałach GEFCO Polska, a następnie wysyłki do Hiszpanii po zgromadzeniu w magazynie większej partii towaru. Z tego rozwiązania w szczególności korzystają firmy produkcyjne, które w ten sposób mogą na bieżąco wysyłać swoje produkty z zakładu, przy jednoczesnym unikaniu kosztów częstych transportów do Hiszpanii w cenie jak za pojedyncze palety. Dodatkową optymalizacją kosztową dla klienta jest fakt, że nie musi on posiadać własnych magazynów, ponieważ do czasu załadunku na samochód liniowy towar składowany jest w oddziałach GEFCO Polska.

Bezpieczeństwo towarów i realizacja pilnych dostaw

– Sieć własnych oddziałów na terenie Hiszpanii oraz współpraca ze stałymi i sprawdzonymi przewoźnikami pozwalają nam oferować usługę wysokiej jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki. Transport między terminalem GEFCO w Polsce a terminalem hiszpańskim odbywa się bez przeładunków pośrednich, co ogranicza ryzyko uszkodzeń towaru – tłumaczy Robert Gwizdek, Kierownik Transportów Drobnicowych GEFCO Polska. Operator podkreśla, że na bazie linii hiszpańskiej istnieje możliwość konsolidacji ładunków częściowych również do Portugalii.

W przypadku przesyłek wymagających szybkich dostaw, GEFCO Polska jako rozwiązanie wspomagające na trasie Polska - Hiszpania oferuje realizację pilnych zleceń (Time Critical Solutions). Zespół zajmujący się obsługą takich zamówień jest dostępny 24h w centrum konsolidacyjnym w Psarach k. Katowic. Dostawa w trybie przyspieszonym dotyczy zarówno przesyłek znajdujących się w obu centrach konsolidacyjnych, jak również tych, które wyruszyły już w trasę i znajdują się na naczepie samochodu.

GEFCO Polska jest częścią Grupy GEFCO. Siedziba główna GEFCO Polska mieści się w Warszawie, zaś oddziały firmy zlokalizowane są w województwach: wielkopolskim (Plewiska), śląskim (Psary, Bieruń, Gliwice), dolnośląskim (Kąty Wrocławskie), mazowieckim (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Łajski) oraz w Łodzi i Rzeszowie. Rynkami docelowymi, na których GEFCO Polska koncentruje swoją działalność, są  głównie branże: motoryzacyjna (producenci samochodów, części i komponentów), elektroniczna, budowlana, kosmetyczna, FMCG oraz inne branże sektora przemysłowego.

Grupa GEFCO natomiast jest europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej i jednym z dziesięciu największych na świecie partnerów w zakresie rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 13 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, posiada ponad 300 placówek oraz sieć partnerów o globalnym zasięgu. W 2017 r. obroty Grupy GEFCO wyniosły 4,4 mld euro.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32908,00 $ tona 0,27% 10 cze
 Cynk 2965,00 $ tona -1,03% 10 cze
 Aluminium 2470,00 $ tona 0,45% 10 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.