• <
port_rezerwa_mega_1100_200

DSV finalizuje przejęcie Panalpiny

pc

21.08.2019 03:35 Źródło: własne
DSV finalizuje przejęcie Panalpiny - GospodarkaMorska.pl

DSV finalizuje przejęcie Panalpiny. Wszystkie warunki i wymagania niezbędne do zamknięcia transakcji zostały spełnione.

W ślad za ogłoszonym porozumieniem wejdą w życie ogłoszone już wcześniej zmiany, dające DSV pełną kontrolę nad Panalpiną: Kurt Kokhauge Larsen na stanowisku Prezesa Rady Nadzorczej, a Jens Bjørn Andersen (CEO), Jens H. Lund (CFO) oraz Thomas Stig Plenborg jako członkowie Zarządu Panalpiny.

CEO Jens Bjørn Andersen:

Ogromnie cieszymy się na perspektywę powitania w szeregach DSV klientów, pracowników oraz akcjonariuszy Panalpiny. Obie nasze firmy wspólnie osiągną więcej, tworząc jednocześnie jeszcze większą wartość dla wszystkich naszych udziałowców. Zawarcie porozumienia oznacza początek procesu integracji, podczas którego naszym celem będzie zapewnienie wysokiego poziomu usług, który znają i na którym polegają nasi klienci.

Powstaje DSV Panalpina

Panalpina należy do światowej czołówki operatorów łańcucha dostaw, zatrudniając około 14,5 tys. pracowników w 70 krajach. Połączenie z DSV pozwoli utworzyć jedną z największych na świecie firm transportowych i logistycznych o przychodach pro forma wynoszących około 118 miliardów DKK i zatrudniającą w sumie 60 tys. pracowników w 90 krajach.

Do czasu zatwierdzenia na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu DSV A/S zmieni swoją zarejestrowaną nazwę na „DSV Panalpina A/S”. W miarę postępu integracji wszystkie spółki zależne i działania operacyjne będą jednak zjednoczone pod nazwą i marką DSV.

Początek integracji

Proces integracji rozpoczął się od planowanego powołania Jensa Bjørna Andersena na stanowisko CEO oraz Jensa H. Lunda na stanowisko CFO w nowym zarządzie Panalpiny. Powołanie nowego zespołu zarządzającego jest planowane na przestrzeni kolejnego tygodnia. Integracja zostanie następnie rozpoczęta w poszczególnych regionach i krajach oraz na poziomie funkcji globalnych i centralnych.

Całkowity okres planowanego procesu integracji jest szacowany na 2-3 lata, przy założeniu, że integracja operacyjna zakończy się przed upływem dwóch lat.

Utrzymanie wysokiego poziomu obsługi klientów

Zarówno DSV, jak i Panalpina dokładają wszelkich starań, aby w trakcie całego procesu zapewnić klientom jak najwyższy poziom obsługi na każdym rynku oraz w ramach wszystkich kluczowych branż. Relacje operatora z klientami zyskają zaś na poszerzonej wiedzy, rozbudowaniu usług oraz doświadczeniu operacyjnym.

Integracja w Polsce

Arkadiusz Mirek, prezes DSV Air & Sea:

Konsolidacja dwóch tak znaczących operatorów Air & Sea w Polsce, jakimi są Panalpina i DSV, daje powstającej firmie potężne możliwości synergii oraz intensyfikacji wzrostu i konkurencyjności na polskim rynku w wymagającym obszarze transportu lotniczego, morskiego oraz projektowego. Kultury obydwu organizacji, budowane przez lata w naszym kraju, osiągnęły swoiste specjalizacje oraz mocne strony znane na rynku. Dzięki połączeniu będziemy mogli wspólnie zapewnić naszym klientom ogromną przewagę w codziennej obsłudze powierzonych przesyłek, bezkompromisową jakość i kompleksowość usług oraz poczucie geograficznej siły i bezpieczeństwa obsługi w powiększającej się sieci. Z dużym optymizmem i nadzieją patrzymy na tę integrację właśnie w Polsce i na wszelkie związane z nią perspektywy rozwojowe dla obydwu łączących się, doświadczonych w branży zespołów Panalpiny i DSV.

Filip Czerwiński, prezes DSV Road

Bardzo się cieszę na nadchodzącą integrację i na możliwość poznania i rychłej współpracy z koleżankami i kolegami z Panalpiny. Liczę na to, że nowi pracownicy, nowe kompetencje oraz nowe doświadczenia przyczynią się do jeszcze większej konkurencyjności naszej wspólnej firmy i jeszcze pełniejszej satysfakcji naszych klientów. Jestem przekonany, że nowa organizacja zbudowana na silnych fundamentach DSV i Panalpiny będzie jednym z najmocniejszych graczy na rynku transportowo-logistycznym w Polsce. 

Maciej Walenda, prezes DSV Solutions oraz Executive Vice President CEE & Russia

Zarówno klienci, jak i pracownicy często pytają nas o wartość dodaną tego typu akwizycji i cieszę się, że po raz kolejny możemy być dumni z włączenia do struktur DSV firmy o wieloletniej tradycji, ogromnym doświadczeniu i wielu kompetencjach, którymi będziemy mogli się wzajemnie wymieniać, aby jeszcze wyżej podnosić jakość naszych usług oraz organizacji. Mamy ogromny szacunek do naszych nowych kolegów i jak zwykle będziemy starać się od początku pracować wspólnie, aby zrozumieć nasze modele biznesowe i uzyskać zamierzone efekty integracji.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach, świadczącym każdego dnia usługi dla tysięcy klientów. DSV posiada globalny zasięg, ale w codziennej pracy koncentruje się na tym, aby lokalnie być zawsze blisko potrzeb i oczekiwań swoich klientów.

Bollore Logistics
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34362,00 $ tona 0,20% 15 wrz
 Cynk 3051,00 $ tona 1,23% 15 wrz
 Aluminium 2867,00 $ tona 0,74% 15 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.