• <
gryfia_70lat

DNV GL i ABB połączyły siły nad dalszą cyfryzacją żeglugi

PMK

05.06.2020 04:22 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DNV GL i ABB połączyły siły nad dalszą cyfryzacją żeglugi

Partnerzy portalu

DNV GL i ABB połączyły siły nad dalszą cyfryzacją żeglugi - GospodarkaMorska.pl

Towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL i firma technologiczna ABB podpisały nowy list intencyjny w celu przyspieszenia digitalizacji w branży morskiej.

Umowa została podpisana zdalnie przez prezesa DNV GL, Knuta Ørbeck-Nilssena i dyrektora zarządzającego ABB Marine & Ports, Juhę Koskela podczas internetowej ceremonii.

Duet będzie współpracować nad „planem digitalizacji”, aby zbadać, w jaki sposób przemysł morski może skorzystać z większej dostępności danych, wzajemnych połączeń systemów, analizy danych i nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe.

DNV GL i ABB, które razem mają ponad dwa wieki doświadczenia w sektorze morskim, poszukują mocy nowych technologii cyfrowych, aby pomóc armatorom i operatorom na całym świecie w optymalizacji wydajności statków, poprawie jakości oraz zapewnieniu bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych operacji.

- Kryzys może wywołać wiele innowacji i nowych pomysłów w całym świecie morskim - prowadząc do renesansu dla całej branży. W DNV GL cyfryzacja napędza wiele nowych usług i procesów, nad którymi pracujemy, aby pomóc naszym klientom i poprawić świadczenie usług. Współpraca z ABB nad tym trendem może pomóc nam odkryć jego potencjał w całej branży - powiedział Knut Ørbeck-Nilssen, CEO DNV GL - Maritime.

- Dzisiaj technologie elektryczne, cyfrowe i połączone napędzają innowacje w przemyśle morskim w niespotykanym tempie - komentuje Juha Koskela. - Współpracując z DNV GL na kolejnych etapach cyfrowej podróży żeglugi, czekamy na otwarcie nowych możliwości dla klientów i umożliwienie im osiągnięcia większych korzyści w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i zrównoważonego rozwoju dzięki cyfryzacji.

Zaplanowana seria warsztatów rozpocznie opracowywanie mapy drogowej, a ABB i DNV GL będą współpracować w celu odblokowania korzyści nowych technologii cyfrowych i analizy danych, a także celów i standardów, które mogą pomóc w opracowaniu i ulepszeniu nowych i istniejących produktów oraz usług.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.