• <

Czołowy amerykański port zdobył pożyczkę o wartości pół miliarda dolarów (wideo)

PMK

10.05.2020 19:38 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Czołowy amerykański port zdobył pożyczkę o wartości pół miliarda dolarów (wideo)

Partnerzy portalu

Czołowy amerykański port zdobył pożyczkę o wartości pół miliarda dolarów (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Port w Long Beach uzyskał od rządu USA pożyczkę w wysokości 500 milionów dolarów na sfinansowanie ogromnego projektu infrastrukturalnego mającego na celu umożliwienie wejścia większych statków do portu.

- Ta federalna inwestycja o wartości 500 milionów dolarów odzwierciedla ciągły nacisk prezydenta na rozwój infrastruktury, która zmniejszy zatłoczenie ruchu, jednocześnie zwiększając zdolność portu w Long Beach do obsługi dużych statków kontenerowych - powiedziała sekretarz transportu USA, Elaine L. Chao.

Pożyczka pomoże sfinansować budowę projektu wymiany mostu Geralda Desmonda, który znajduje się w Porcie Long Beach na południowym krańcu State Route 710 w hrabstwie Los Angeles.

Jest to główne połączenie między portami Long Beach i Los Angeles, dwoma największymi portami kontenerowymi w Stanach Zjednoczonych, a magazynami i stacjami kolejowymi na północ od portów. Celem projektu jest zastąpienie przestarzałej konstrukcji zbudowanej w 1968 roku najnowocześniejszym mostem wantowym.

Nowy most będzie miał prześwit 205 stóp, dzięki czemu port będzie mógł pomieścić większe statki towarowe. Dokładnie dwa lata po rozpoczęciu budowy na głównej rozpiętości nowego mostu została zainstalowana ostatnia duża stalowa belka podłogowa, co stanowi znaczący kamień milowy w konstrukcji mostu.

Zakończenie projektu ma nastąpić w lipcu 2020 roku, po czym istniejąca struktura zostanie zburzona. Pierwszy w Kalifornii most wantowy dla pojazdów ma zostać otwarty w tym roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.