• <
gryfia_70lat

Amerykański handel na najniższym od dekady poziomie

PMK

05.06.2020 04:15 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Amerykański handel na najniższym od dekady poziomie

Partnerzy portalu

Amerykański handel na najniższym od dekady poziomie - GospodarkaMorska.pl

Handel towarami i usługami w USA spadł w kwietniu do najniższego poziomu od prawie dekady, ponieważ pandemia Covid-19 stłumiła popyt i utrudniła logistykę.

Eksport spadł w porównaniu z poprzednim miesiącem o 20,5%, do 151,3 mld USD. Import spadł o 13,7%, do 200,7 mld USD. Wartość amerykańskiego eksportu i importu spadła do 352 miliardów dolarów, najniższego poziomu od maja 2010 roku, jak podały dane Departamentu Handlu opublikowane w czwartek.

Przed pandemią handel zagraniczny rósł, a teraz, w obliczu zakłóceń łańcucha dostaw, niezrozumiałego wzrostu bezrobocia w USA i spadku popytu, największa gospodarka świata zanotowała gwałtowny spadek. Nasilają się napięcia między USA i Chinami, a prezydent Donald Trump obwinia naród azjatycki o wprowadzanie świata w błąd co do skali i ryzyka wybuchu koronawirusa.

Raport pokazał, że import towarów z Chin wzrósł w kwietniu do 35,2 mld USD z 24,2 mld USD w marcu, podczas gdy eksport wzrósł do 9,3 mld USD, pozostawiając deficyt w wysokości 7,2 mld USD. Raport handlowy nie zawierał danych o towarach i usługach dla poszczególnych krajów, a Departament Handlu zauważył, że liczby te zostaną udostępnione 8 czerwca.

Odzwierciedlając pandemię i blokadę ekonomii na całym świecie, wartość importu i eksportu związanego z podróżami spadła do 4,4 miliarda dolarów, co jest rekordowo niskim poziomem z 1999 roku.

Wśród handlu towarami spadek eksportu był powszechny, ponieważ amerykańskie firmy wysyłały mniej środków trwałych, pojazdów silnikowych, dóbr konsumpcyjnych i dostaw przemysłowych, takich jak ropa naftowa. Naród otrzymał również mniej kapitału i dóbr konsumpcyjnych, pojazdów i żywności od zagranicznych producentów. Istnieje ryzyko, że eksport żywności spadnie po tym, jak chińscy urzędnicy rządowi w tym miesiącu powiedzieli państwowym firmom rolnym, aby wstrzymały zakupy niektórych amerykańskich produktów rolnych, w tym soi.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.