• <

Stena Forerunner już na nowej trasie. Większe możliwości przewozowe na linii Belfast-Liverpool

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Forerunner już na nowej trasie. Większe możliwości przewozowe na linii Belfast-Liverpool

Partnerzy portalu

Stena Forerunner już na nowej trasie. Większe możliwości przewozowe na linii Belfast-Liverpool - GospodarkaMorska.pl

Wyjątkowo dobre rezultaty osiągane przez Stena Line na trasie Belfast-Liverpool skłoniły armatora do zwiększenia na niej możliwości przewozowych. Na linii tej zadebiutował już nowy, większy prom, który pozwolił na znaczące zwiększenie podaży.

Na bardzo popularnej trasie na Morzu Irlandzkim zadebiutował właśnie prom Stena Forerunner, który do tej pory obsługiwał linię Harwich-Rotterdam (Europort). Zbudowana w 2003 r. jednostka ma 195 metrów długości i dysponuje 3 tysiącami metrów linii ładunkowej. Statek zastąpił mniejszą jednostkę Stena Precision, która dysponuje linią o długości 2166 metrów.

Dzięki wprowadzeniu tej modyfikacji oferowana powierzchnia ładunkowa wzrośnie na trasie Belfast-Liverpool aż o 10 procent tygodniowo.

„Jesteśmy uradowani mogąc powitać statek Stena Forerunner w Belfaście. Jego wprowadzenie potwierdza nasze trwające zaangażowanie w rynek przewozów towarowych” - powiedział Paul Grant ze Stena Line.

Wstawienie większego promy na popularną trasę to nie tylko większe możliwości przewozowe i ukłon w stronę klientów, ale też impuls do dalszego rozwoju portu w Belfaście, dlatego decyzja, jaką podjął armator bardzo ucieszyła władze portu. Ta inwestycja była niezbędna ze względu na dynamiczne rosnący rynek przewozów na trasie Belfast-Liverpool. Tylko w tym roku armator odnotował tu wzrost sięgający 6 procent.

Większa jednostka na tej popularnej trasie nie jest ostatnim słowem firmy Stena Line. W latach 2020-2021 pojawią się na niej dwie nowoczesne jednostki serii E-Flexer, które obecnie powstają w Chinach.

Źródło:
promyskat.pl
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.