pc
Maersk Bulan. To pierwszy kontenerowiec, który zawinął do nowego głębokowodnego terminalu w porcie Petkim w Izmirze w Turcji. W ten sposób zainaugurował jego działalność. Historyczne zawinięcie miało miejsce 6 grudnia.
Nowy terminal kontenerowy jest największym w rejonie Morza Egejskiego. Trzy lata temu operator APM Terminals sfinalizował umowę na jego obsługę z turecką firmą petrochemiczną Petkim. Została ona zawarta na 28 lat.
Pierwsza część budowy terminalu została zakończona w 2015 roku. Polegała na wdrażaniu i testowaniu dźwigów oraz innych urządzeń służących do transportowania kontenerów.
Szacuje się, że roczna zdolność przeładunkowa nowego terminalu w Izmirze wyniesie 1,3 mln TEU. Będzie on mógł przyjmować statki o pojemności 16 000 TEU.
00:01:54
8
Gigantyczne suwnice STS dotarły do terminalu BCT w Gdyni
Baltic Hub dołącza do Baltic Ports Organization
Nowe połączenie kolejowe z Baltic Hub do Czech
Chiński ciężarowiec półzanurzalny pobił rekord podczas załadunku offshore
Do floty Maersk dołącza nowy, dwupaliwowy kontenerowiec, Tema Maersk
Port Gdańsk ogłasza przetarg na opracowanie koncepcji zwiększenia głębokości wewnątrzportowego toru wodnego
Z Gdańska towary trafią na Słowację. Uruchomiono połączenie kolejowe