mk
Tomoko Konishi została pierwszą kobietą w 132-letniej historii Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK), którą awansowano do rangi kapitana.
Tomoko Konishi dołączyła do NYK w 2004 roku zaraz po ukończeniu studiów w National Institute of Technology, w Toba College. Od tamtej pory pracowała na pokładzie kontenerowców, samochodowców oraz gazowców LNG. Prowadziła działalność w wielu dziedzinach, a także wykorzystała swoje doświadczenia w pracy biurowej.
Dodajmy, że w 2004 roku NYK jako pierwsza duża japońska firmą żeglugowa zaczęła zatrudniać kobiety na stanowiska oficerskie. Od tego czasu ich liczba wciąż wzrasta. Firma zatrudnia obecnie 14 pracowniczek na całym świecie na morzu i na lądzie.
NYK to jedno z większych przedsiębiorstw żeglugowych na świecie(znane również pod nazwą NYK Line, należące do grupy Mitsubishi. Notowane na Tokijskiej Giełdzie papierów wartościowych.
00:04:49
Pogłębiarka Breydel po pracach przy tunelu Fehmarnbelt wpłynęła do Gdańskiej Stoczni Remontowej
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
Rewolucja w rosyjskich portach Bałtyku - czy grozi im upadek?
Morska konsolidacja i dywersyfikacja przez fuzję Duńczyków z Norwegami
Bloomberg: Co najmniej osiem statków płynących omańskim torem cieśniny Ormuz zawróciło
Bulk Cargo z nowym rekordem. Efekty rozbudowy nabrzeży i infrastruktury coraz bardziej widoczne
W piątek (3 lipca) specjalny LIVE - zobacz, czym zaowocował Hackathon Morski!
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]