• <
ATC_CARGO_TOP

CTL Logistics: rekordowa sprzedaż terenów inwestycyjnych w Sosnowcu

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CTL Logistics: rekordowa sprzedaż terenów inwestycyjnych w Sosnowcu
CTL Logistics: rekordowa sprzedaż terenów inwestycyjnych w Sosnowcu - GospodarkaMorska.pl

mk

21.03.2017 Źródło: własne

Grupa CTL Logistics sprzedała w Sosnowcu rekordowo dużą działkę pod inwestycje przemysłowe o powierzchni 21,5 ha. Powstanie na niej centrum logistyczne firmy Amazon. - To największy obszarowo projekt sprzedaży terenów przeprowadzony przez naszą spółkę. O pomyślnym zakończeniu transakcji przesądziły doskonałe przygotowanie terenów inwestycyjnych przez naszych specjalistów oraz świetna lokalizacja - podkreśla Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

Działkę o powierzchni 21,5 ha kupiła od CTL Logistics grupa Panattoni Europe. Obecnie trwa na niej budowa jednej z największych w Polsce hal logistycznych. Powstanie tu centrum realizacji Amazon na Europę Zachodnią, przystosowane do wysokiego składowania i przeznaczone do dystrybucji butów i odzieży. Powierzchnia pierwszego na terenie Górnego Śląska obiektu Amazona wynosi aż  135 000 m².  

Tereny inwestycyjne, które sprzedaje CTL, powstały w miejscu, gdzie niegdyś wydobywano piasek kwarcowy metodą odkrywkową. Są własnością spółki CTL Maczki-Bór, która należy do grupy CTL Logistics. Obszar ten został zrekultywowany, wyposażony w potrzebne media i ciągi komunikacyjne. Tereny są przygotowane pod względem formalnym do sprzedaży, m.in. mają ustalony plan zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę przemysłową i dokonany podział geodezyjny. Ich atutem jest położenie - znajdują się przy wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (droga ekspresowa S1), w pobliżu autostrady A4, blisko lotnisk w Katowicach i Krakowie oraz w odległości ok. 10 km od kolejowego Euroterminala Sławków. Są wyposażone w bocznicę kolejową.

- Nasze działki w Sosnowcu idealnie spełniają kryteria projektów przemysłowych, gdyż posiadają pełną infrastrukturę, są doskonale skomunikowane, a także umożliwiają budowę dużych obiektów dla kolejnych operatorów logistycznych - przekonuje Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics. - Od początku stawialiśmy na to, aby nasze tereny inwestycyjne perfekcyjnie przygotować do sprzedaży pod kątem potrzebnej infrastruktury i formalności. Fakt, że naszym partnerem w tym projekcie są firmy o globalnym zasięgu i renomie w branży logistycznej - m.in. grupa Panattoni Europe, Goodman, Raben czy Salzgitter Mannesmann Stahlhandel - to najlepszy dowód na to, że gdzie liczy się jakość realizowanych usług i satysfakcja klienta, tam CTL Logistics odnosi sukcesy - dodaje.

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 roku na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem łączącym Wschód z Zachodem.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.