• <
gryfia_70lat

Aż sześć firm w tym roku otrzyma bursztynowe wyróżnienia

PMK

11.05.2016 08:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Aż sześć firm w tym roku otrzyma bursztynowe wyróżnienia

Partnerzy portalu

Aż sześć firm w tym roku otrzyma bursztynowe wyróżnienia - GospodarkaMorska.pl

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej w tym roku przyznała aż sześć nagród w ramach Nagród Honorowych KIGM „Bursztynowa Kaczka” i Wyróżnień Honorowych „Bursztynowe Jajko”.

Nagrodę Specjalną przyznano Zarządowi Morskiego Portu Gdynia S.A. za konsekwentną, wieloletnią realizację strategii rozwoju portu i modernizację infrastruktury portowej przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2015.

Dwie równorzędne Nagrody Honorowe „Bursztynowa Kaczka” przyznano firmom:

- EuroAfrica Services Ltd. Sp. z o.o. za rozpoczęcie w trudnym okresie dla żeglugi realizacji długodystansowej strategii inwestycyjnej, w ramach której dokonano zakupu 2 drobnicowców o nośności 17 300 DWT każdy oraz za skuteczną realizację procesu uwolnienia marynarzy statku „Szafir” z rąk piratów.

- Navimor International Com. Sp. z o.o. za realizację “pod klucz” największego polskiego projektu w Afryce i jednocześnie największego projektu edukacyjnego Unii Europejskiej w Afryce w postaci wybudowania i utworzenia Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli. Wartość projektu to ponad 100 milionów euro.

Trzy równorzêdne Wyróżnienia Honorowe „Bursztynowe Jajko” przyznano dla firm:

- Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. za oddanie do użytku nowego magazynu śrutowo-zbożowego o kubaturze 220 000 metrów kwadratowych posiadającego nowoczesną technologię załadunkowo-wyładunkową charakteryzującą się m.in. wysokim stopniem bezpieczeństwa dla środowiska.

- PCC Intermodal za ukończenie kolejnego etapu procesu inwestycyjnego poprzez oddanie do użytku trzech nowoczesnych hubów intermodalnych w Polsce.

- Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. za kompleksowe opracowanie projektu, realizację i wdrożenie do praktyki produkcyjnej oraz dostarczenie i uruchomienie Innowacyjnej Technologii LNG na promie pasażersko-samochodowym Samso należącym do armatora duńskiego.

Wręczenie nagród nastąpi podczas XVII spotkania branży morskiej Wspólna Kaczka, 14 października 2016 w Hali Gdynia Arena w Gdyni.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.