13 czerwca w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się spotkanie przedstawicieli 457. Batalionu ds. spraw współpracy cywilno – wojskowej armii Stanów Zjednoczonych Ameryki (US Army C/457th Civil Affairs Battalion) oraz przedstawicieli ZMPSiŚ S.A. i DB Port Szczecin sp. z o.o. Celem spotkania było dokonanie oceny współdziałania na linii cywilno – wojskowej w czasie ćwiczeń międzynarodowych pod kryptonimem „Anakonda 16” w porcie Szczecin.
Priorytetowym wspólnym zadaniem dla wyspecjalizowanych komórek ZMPSiŚ S.A. i US Army C/457th Civil Affairs Battalion, w ramach obsługi wojsk US na terenie portów w Szczecinie i Świnoujściu jest utworzenie standardowych procedur gwarantujących prawidłowy obieg informacji oraz współdziałanie na rzecz obsługi wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego NATO bez zakłócania przepływu dóbr i usług na poziomie eksploatacyjnym w obu portach.
W ramach spotkania odbyła się także wizyta w rejonach obsługi wojsk biorących udział w ćwiczeniach „Anakonda 16” i „Briliant Jump 16”.
Wizytujący byli pod dużym wrażeniem sprawnej i efektywnej oraz terminowej obsługi wojsk w szczecińskim porcie.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Okno Maersk na Azję. Firma otwiera centrum logistyczne w Szanghaju
Służby i instytucje przygotowują się do sezonu zimowego. Spotkanie z udziałem ministra infrastruktury
KE dała zielone światło na unijne finansowanie inwestycji w porcie w Elblągu
Fąfara: w przyszłym roku Orlen może dostarczyć Ukrainie 1 mld m sześc. gazu
Południowa perspektywa na dostęp do morza. Porty Szczecin i Świnoujście bramą dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny
10 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy będzie pilnować infrastruktury krytycznej