• <
PZT_1100x200_gif_2020

Dla MSC rok 2020 był pełen sukcesów

Dla MSC rok 2020 był pełen sukcesów - GospodarkaMorska.pl
fot. Gospodarka Morska

ac

10.03.2021 Źródło: własne

Wysyłając ponad 1,9 miliona kontenerów chłodniczych w 2020 r., pobijając tym samym swój poprzedni rekord 1,8 miliona z 2019 r., MSC nadal z powodzeniem żegluje po morzach dostarczając świeże produkty konsumentom na całym świecie.

Światowy lider w usługach ładunków chłodniczych

Będąc światowym liderem w rozwiązaniach transportu chłodniczego, MSC obsługuje jedną z największych i najbardziej zaawansowanych flot kontenerów chłodniczych na świecie: w 2020 roku firma MSC wysłała rekordową liczbę 1,9 miliona kontenerów chłodniczych zawierających między innymi żywność i leki niezbędne do walki z pandemią koronawirusa.

Czym są chłodnie i jakie produkty są w nich przewożone?

Chłodnie to kontenery z ciągłym zasilaniem i kontrolowaną temperaturą, które utrzymują łatwo psujące się produkty i wrażliwe na temperaturę ładunki w stanie świeżym przez całą podróż - od ciężarówki, przez pociąg, aż na statek. To zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą jakość żywności na długich dystansach.

Rosnący popyt

Globalny popyt na świeże owoce wzrósł w ciągu ostatniej dekady aż o 40%. Sytuacja ta została dodatkowo zintensyfikowana w 2020 r. przez większe zapotrzebowanie na pokarmy bogate w witaminę C, takie jak świeże owoce, zwiększające odporność. Ma to związek z rosnącym trendem w zakresie zdrowia i odżywiania się w czasie pandemii COVID-19.

Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na usługi ładunków chłodniczych w istniejących i nowych miejscach na całym świecie, MSC rozszerzył w ubiegłym roku flotę chłodni dla ładunków wrażliwych na temperaturę, między innymi dodając 15000 jednostek Star Cool.

Dzięki ulepszonej konstrukcji i większym rozmiarom, gigantyczne statki oceaniczne są w stanie przewozić ponad 2000 kontenerów chłodniczych więcej niż poprzednia generacja. Zwiększona zdolność pomogła w obsłudze handlowej między Europą a Azją, pobudzając handel żywnością, napojami, lekami i innymi produktami chłodzonymi i mrożonymi.

- Kontenery chłodnicze i rozwiązania z kontrolą temperatury zyskały popularność w ciągu 2020 roku. W MSC nasi klienci pozostają naszym priorytetem i cieszymy się, że udało nam się utrzymać ich działalność w czasie pandemii. Rosnący popyt otworzył również nowe możliwości rynkowe, które mogliśmy wspierać dzięki naszym ciągłym inwestycjom w najlepsze technologie dla rozwiązań w zakresie transportu chłodniczego - wyjaśnia Giuseppe Prudente, dyrektor ds. logistyki MSC Global.

W 2020 roku firma MSC dokonała pierwszej w historii wysyłki chilijskich klementynek do Hongkongu, łącząc Azję i Amerykę Łacińską za pośrednictwem usługi INCA. Wkrótce potem MSC z powodzeniem dostarczyło pierwszą w historii dostawę awokado z Kolumbii do Chin.

Zaawansowana technologia

MSC nieustannie inwestuje w najlepsze technologie, aby mieć pewność, że łatwo psujące się towary zachowują swoją jakość aż do miejsca docelowego. Wykorzystywana jest zarówno technologia kontrolowanej atmosfery (CA), jak i technologia obróbki na zimno (CT). Dzięki temu możliwy jest transport szerokiej gamy owoców i warzyw na całym świecie w optymalnym stanie przez cały czas.

Kontenery chłodnicze MSC są wyposażone w zintegrowaną technologię kontrolowanej atmosfery (CA), taką jak XtendFRESH ™ i Star Cool®. Firma współpracuje także z innymi dostawcami, takimi jak Liventus®, Maxtend® i Purfresh®. Takie systemy wydłużają okres przydatności do spożycia łatwo psujących się towarów poprzez regulację poziomu tlenu i dwutlenku węgla, co spowalnia proces dojrzewania i dłużej utrzymuje świeżość owoców.

Cold Treatment (CT) to wolny od chemikaliów sposób eliminacji muszek owocówek i innych owadów. Proces obniża temperaturę miazgi owocowej i utrzymuje ją przez określony czas, z różnymi ustawieniami, w zależności od kraju pochodzenia, rodzaju towaru i kraju przeznaczenia.

Częściowo dzięki coraz większej innowacyjności technologii chłodni, MSC jest w stanie nieustannie przesuwać granice rozwiązań w zakresie transportu kontenerowego, łącząc rolników i producentów z nowymi rynkami na całym świecie i umożliwiając ludziom cieszenie się świeżymi produktami z odległych krajów przez cały rok.

Rynek usług chłodniczych ma się rozwijać w nadchodzących latach, a posiadając flotę 560 statków, MSC, jako uznany lider w transporcie ładunków chłodniczych, jest dobrze przygotowany do obsługi tego rosnącego zapotrzebowania.


Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27480,00 $ tona -1,45% 13 kwi
 Cynk 2754,00 $ tona -0,18% 13 kwi
 Aluminium 2278,00 $ tona 1,06% 13 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.