• <
siemens_gamesa_2022

Mega blok ze stoczni Crist dotarł już do francuskiego Saint Nazaire [WIDEO]

12.12.2021 23:40
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mega blok ze stoczni Crist dotarł już do francuskiego Saint Nazaire [WIDEO]

Partnerzy portalu

Mega blok ze stoczni Crist dotarł już do francuskiego Saint Nazaire [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. prywatne

Blok V34 o masie 9,500 ton, wymiarach 142x43m powstał w stoczni Crist w Gdyni dla stoczni Chantiers de l'Atlantique. W podróż do Francji wyruszył 11 listopada. To część statku pasażerskiego dla jednego z największych armatorów - firmy MSC.

Na filmie możemy zobaczyć projekt V34 ze stoczni Crist w trakcie dokowania w Saint Nazaire.

- Następnym etapem jest montaż pozostałych bloków, jakie zbudowało w Chantiers de l'Atlantique - mówi Łukasz Topa, kierownik projektu bloków V34. - Prace, jakie należy jeszcze wykonać dla naszego bloku to przyłączenie do pozostałych bloków, położenie i podłączenie części kabli i można przystępować do prób morskich i prób na uwięzi.

Należy zaznaczyć in projekty dostarczane przez Crist są wykonywane w standardzie pełni wyposażonych statków. Oznacza to, że są w pełni wymalowane, zamontowano urządzenia, a bloki są wyposażone w wszelkie instalacje statkowe, instalacje zostały kompletnie sprawdzone w najwyższym standardzie oraz całość jest w pełni certyfikowana.

Łukasz Topa zaznacza również, że projekt V34 był pierwszym budowanym w Polsce, na którym dla Chantiers de l'Atlantique wraz z MSC zdecydowało się na montaż wysoce wyspecjalizowanych rurociągów LNG.

Dodajmy, że mega blok M34 odpłynie z Gdyni w połowie marca, natomiast mega blok A35 zostanie wysłany do Chantiers de l'Atlantique na początku czerwca.

O stoczni Crist

Stocznia Crist powstała w 1990 roku - początkowo jako spółka dwóch osób fizycznych, a od 2010 roku funkcjonuje jako spółka akcyjna. W 2009 roku Crist kupił tereny po byłej Stoczni Gdynia.

Gdyńska firma produkuje m.in. wyspecjalizowane urządzenia hydrotechniczne oraz jednostki pływające dla największych światowych odbiorców. Jako jedyna stocznia w Europie zbudowała już trzy jednostki do stawiania i serwisowania morskich farm wiatrowych. 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.