• <
smartre_2023

Stocznia Crist laureatem konkursu Eksporter Roku do Francji

28.11.2021 23:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stocznia Crist laureatem konkursu Eksporter Roku do Francji

Partnerzy portalu

Stocznia Crist laureatem konkursu Eksporter Roku do Francji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Crist

Uroczyste wręczenie statuetek oraz dyplomów dla najlepszych polskich eksporterów do Francji odbyło się w czwartek (25 listopada) w Ambasadzie RP w Paryżu. Podczas corocznej gali wyróżnienia otrzymują liderzy polskiego eksportu do Francji. Gala jest również pretekstem na to by zwrócić uwagę francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Stocznia Crist została wyróżniona jako jeden z trzech największych oraz kluczowych eksporterów do Francji.

Stocznia Crist w oparciu o długoletnią współpracę z firmami francuskim wyrobiła sobie światową renomę w budowie najbardziej skomplikowanych jednostek pływających.

- Aktualnie stocznia jest w trakcie realizacji wieloletniego kontraktu zawartego z francuskim armatorem Chantiers de l'Atlantiquena S.A. Przewiduje on budowę w pełni wyposażonych mega bloków największych statków pasażerskich na świecie - mówi Łukasz Topa, project manager w Crist.

I jak dodaje, w tym roku przekazano do armatora już czwarty mega blok o roboczym numerze V34, poprzednio przekazane mega bloki H34, G34, C34. Z początkiem nowego roku zostanie przekazany kolejny – M34 o masie blisko 11 000 ton i wielkości 171x40 m.

CZYTAJ więcej: Trzy wodowania w jeden dzień. Crist oddaje kolejne mega bloki statku pasażerskiego - największe, jakie buduje się w Europie [ZDJĘCIA]

Stocznia Crist bardzo ceni sobie współpracę z francuskim armatorem, której prospekty sięgają 2025 roku.

Gdyńska stocznia na koncie ma wiele projektów, które zdobyły uznanie również w ubiegłych latach. Wśród nich są:

> specjalistyczna jednostka ZOURITE – samo-podnośny statek służący do budowy wiaduktu drogowego wokół francuskiej wyspy La Reunion obok Madagaskaru,

> specjalistyczny, samo-zatapialny dok MARCO POLO- wykorzystany do budowy ogromnych kesonów o masie 10.000 ton każdy, które posłużyły do budowy nowego lądu w Monaco.

- W najbliższych latach Crist zamierza kontynuować i rozwijać współpracę na rynku francuskim budując kolejne spektakularne projekty - zapowiada Łukasz Topa.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.