• <
nauta_2024

Hybrydowy prom P 317 wypłynął ze stoczni Crist [ZDJĘCIA]

sg

23.01.2023 22:30 Źródło: Crist SA
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Hybrydowy prom P 317 wypłynął ze stoczni Crist [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Hybrydowy prom P 317 wypłynął ze stoczni Crist [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Crist / materiały prasowe

W niedzielę 22 stycznia stocznię Crist opuścił kolejny prom hybrydowy o numerze projektu P 317. Realizowany dla fińskiego operatora promowego Finferries projekt stworzyło biuro projektowe StoGda Ship Design & Engineering sp z.o.o. oraz LMG (Nordic Fastening Group).


Jednostka będzie operowała na trasie Nauvo-Korpoo w Finlandii. P 317 będzie zasilana przy użyciu akumulatorów ładowanych z lądu, których ładowanie trwa tylko kilka minut. Mierzy 70 metrów długości i będzie mogłał zmieścić do 52 aut osobowych lub kombinację naczep, pojazdów ciężarowych, autokarów i samochodów, a także do 200 osób. Statek jest dwustronny, co umożliwia szybszy załadunek i rozładunek.


Prom przeznaczony jest do obsługi tylko przez jedną osobę, jednak na tej trasie na pokładzie będzie pracować dwóch członków załogi.


Czytaj także: Crist. Kolejny hybrydowy prom dla FinFerries zwodowany [WIDEO, ZDJĘCIA]


Zwodowany 21 października 2022 prom to trzecia hybrydowa jednostka, jaką FinFerries zamówił w gdyńskiej stoczni Crist. Pierwszą z nich była słynna 96-metrowa Elektra, która nosi jednocześnie miano pierwszego hybrydowego promu w Unii Europejskiej i drugiego na świecie.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.