• <
smartre_2023

Gryfia chce remontować amerykańskie okręty

gm

15.11.2022 12:50 Źródło: Radio Szczecin
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Gryfia chce remontować amerykańskie okręty

Partnerzy portalu

Gryfia chce remontować amerykańskie okręty - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Prezes Stoczni Remontowej Gryfia Krzysztof Zaremba ujawnił w rozmowie z Radio Szczecin, że spółkę odwiedził amerykańska delegacja.

Krzysztof Zaremba, prezes Stoczni Remontowej Gryfia ze Szczecina, wziął udział w audycji w Radio Szczecin. W rozmowie stwierdził, że 2022 rok był dla stoczni dobry, spółka w pierwszej połowie roku zanotowała zysk głównie dzięki remontom i ma dobre perspektywy finansowe na drugie półrocze. Zaremba powiedział także, że udało się „wyprostować i naprawić” wiele spraw, również pomimo „krytyki polityków PO, marszałka województwa i jego doradców”. Pośród sukcesów prezes wymienił sprzedaż terenów w Świnoujściu za 58 milionów złotych, na których powstanie port instalacyjny morskich farm wiatrowych, których inwestorem jest Orlen.

Zaremba ponowił także informację, że stocznia może zwiększyć zatrudnienie o około 100 pracowników produkcji. – To przeciwieństwo rządów poprzedników – powiedział dodając, że w 2015 roku pracownicy produkcyjni byli zatrudnieni przez inną spółkę w ramach outsourcingu.

Prezes Krzysztof Zaremba ujawnił także, że Gryfię odwiedziła delegacja reprezentująca Stany Zjednoczone. Wyraził nadzieję, że może to prowadzić do pozyskania nowych zleceń przez stocznię, która mogłaby remontować i prowadzić prace konserwacyjne na amerykańskich okrętach operujących w regionie Bałtyku.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.