• <
gryfia_70lat

GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk

jm

09.08.2021 05:05 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk

Partnerzy portalu

GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
Fot. GLP

Deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych GLP otrzymał pozwolenie na budowę kolejnego etapu Pomorskiego Centrum Logistycznego w sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

Pomorskie Centrum Logistyczne to multimodalny obiekt, który ze względu na swoje położenie w ma świetny dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków morskich, drogowych, kolejowych i lotniczych. Kluczowe jest sąsiedztwo DCT Gdańsk – największego głębokowodnego portu na Bałtyku, do którego zawijają największe statki transportowe świata. Na dodatek rozpoczyna się rozbudowa DCT, która zwiększy jego możliwości przeładunkowe do 4,5 miliona TEU rocznie.

Nowy budynek w Pomorskim Centrum Logistycznym to dodatkowe 28 920 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Inwestor podaje, że konstrukcja będzie realizowana zgodnie z GLP Design Standard, czyli najlepszymi praktykami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Budowa rozpocznie się jesienią. Budynek ma by bardziej ekologiczny. Zaplanowana została wzmocniona konstrukcja dachu, która umożliwi instalację paneli fotowoltaicznych. Cała konstrukcja ma mieć 12 metrów wysokości, co da klientom jeden dodatkowy poziom składowania. Projekt zakłada przesunięcie pierwszego rzędu słupów dla łatwiejszego manewrowania wózkami widłowymi w strefie załadunku, która została powiększona do 24 metrów szerokości. Większa będzie także nośność podłogi, która wyniesie do 7 ton na metr kwadratowy.

Nasze centrum dystrybucyjne obok terminala kontenerowego DCT Gdańsk jest idealnym miejscem dla firm korzystających z frachtu morskiego, które cenią udogodnienia związane z przeładunkiem czy procedurami celnymi. Nowy obiekt o podwyższonym standardzie zapewni im realne oszczędności i efektywniejsze wykorzystanie zajmowanej powierzchni – mówi Magdalena Górska-Wojtas, business development manager GLP.

W Pomorskim Centrum Logistycznym istnieją już cztery budynki o łącznej powierzchni 150 tys. metrów kwadratowych. Kolejny obiekt będzie gotowy latem 2022 roku. Docelowo może tu powstać nawet 500 tys. metrów kwadratowych wysokiej jakości przestrzeni logistycznej wraz z zapleczem biurowym.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.