• <
nauta_2024

Dzięki systemowi smarowania powietrzem OceanGlide firma Alfa Laval podpisała pierwsze porozumienie o współpracy z koreańską stocznią

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Dzięki systemowi smarowania powietrzem OceanGlide firma Alfa Laval podpisała pierwsze porozumienie o współpracy z koreańską stocznią

Partnerzy portalu

Fot. Alfa Laval

Alfa Laval podpisując pierwsze porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding) w zakresie instalacji OceanGlide, nawiązała współpracę z koreańską firmą stoczniową. Zawarte porozumienie świadczy o rosnącym zainteresowaniu rynku systemem OceanGlide jako realnym rozwiązaniem w zakresie efektywności energetycznej i dekarbonizacji.

Alfa Laval podpisało porozumienie o współpracy z renomowaną koreańską stocznią K Shipbuilding (KSB) w celu wprowadzenia systemu smarowania powietrzem OceanGlide w nowych projektach stoczniowych KSB, takich jak tankowce MR i LR1.

Przyszłościowe rozwiązanie służące dekarbonizacji


Dzięki zawartemu porozumieniu biznesowemu KSB wykorzystuje możliwości oferowane przez OceanGlide, aby osiągnąć swój cel: poprawę efektywności energetycznej i wydajności statku poprzez zmniejszenie oporu tarcia jednostki pływającej podczas żeglugi dzięki użyciu technologii smarowania powietrzem.

OceanGlide realizuje cele KSB w zakresie wydajności, wykorzystując inteligentną integrację układów hydraulicznych ze smarowaniem powietrznym w celu zwiększenia oszczędności mocy napędowej statku nawet o 12%. Przekłada się to na niższe zużycie paliwa, zmniejszoną emisję CO2 i większą zgodność z EEDI, EEXI i CII.

– Jesteśmy dumni ze współpracy z KBS jako naszym partnerem biznesowym w Korei. Ta umowa oznacza rosnące zaufanie rynku do Alfa Laval jako wiarygodnego partnera. Podkreśla również uznanie naszych rozwiązań za innowacyjne i wydajne –  mówi Rajiv Sarin, Szef Działu Smarowania Powietrzem w Alfa Laval.

– OceanGlide to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga poprawić wydajność pracy statku i spodziewamy się, że doskonale wpasuje się w nasze cele rozwoju i budowy konkurencyjnych jednostek – powiedział Tae-Hyun Koh, CTO, K Shipbuilding.

OceanGlide, wykorzystując technologię fluidalną, tworzy wysoce opływowe sekcje przepływu powietrza na płaskim dnie statku. Każda sekcja ma niezależnie regulowaną wstęgę fluidalną, która wytwarza kontrolowaną warstwę powietrza. Funkcja ta zapewnia optymalną wydajność, maksymalne pokrycie i zmniejszoną moc sprężarki. Wysoka wydajność systemu w kontrolowaniu przepływu powietrza nie tylko zapewnia skuteczną warstwę powietrza przy użyciu mniejszej liczby sprężarek, ale także zapewnia dodatkową korzyść w postaci wygodnego umieszczenia ich w dowolnym miejscu na pokładzie. 

Technologia ta przyczynia się do oszczędzania energii i umożliwia przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska, dzięki czemu stanowi znaczący krok w kierunku zrównoważonych operacji morskich.

Alfa Laval jest światowym liderem w dziedzinie wymiany ciepła, separacji odśrodkowej i transportu płynów, działającym w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz żywności i wody, oferującym swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiego zakresu branż w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i napędzanie postępu, tak aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i założeń zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są przeznaczone do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej i odzysku ciepła, lepszego uzdatniania wody i zmniejszenia emisji. W ten sposób Alfa Laval nie tylko przyczynia się do sukcesu swoich klientów, ale także do poprawy jakości życia ludzi i stanu naszej planety. Każdego dnia sprawiamy, że świat staje się lepszy.

Alfa Laval zatrudnia 20 300 pracowników. Roczna sprzedaż w 2022 r. wyniosła 52,1 mld SEK (ok. 4,9 mld EUR). Spółka jest notowana na Nasdaq Stockholm.

https://www.alfalaval.pl/

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.