• <

Wykonawca I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu wchodzi na teren budowy

02.07.2020 10:52 Źródło: Gaz-System
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wykonawca I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu wchodzi na teren budowy

Partnerzy portalu

Wykonawca I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu wchodzi na teren budowy  - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Polskie LNG przekazało wykonawcy część terenu Terminalu LNG w Świnoujściu na potrzeby organizacji zaplecza budowy dla Projektu SCV. Pomimo pandemii koronawirusa termin realizacji I etapu rozbudowy pozostaje utrzymany – planowana data zakończenia prac to grudzień 2021 roku.
 
Zakres I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu (Projekt SCV) obejmuje zaprojektowanie instalacji oraz montaż m.in. dwóch dodatkowych regazyfikatorów LNG i pomp kriogenicznych. Inwestycja ma na celu rozszerzenie funkcjonalności i zdolności technicznej obiektu, w tym w szczególności osiągnięcie zdolności regazyfikacyjnej na poziomie 7,5 mld m3 gazu rocznie.
Urządzenia zostały zamówione przez spółkę Polskie LNG w ramach dostaw inwestorskich w październiku i listopadzie 2019 roku. Wybór wykonawcy Projektu SCV i podpisanie umowy z konsorcjum firm PORR i TGE nastąpiło w lutym 2020 roku.
 
Spółka Polskie LNG posiada wszystkie wymagane prawem decyzje niezbędne do prowadzenia robót budowlanych. Prace realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem - data zakończenia inwestycji to grudzień 2021 roku.

- Przekazanie terenu wykonawcy to ważny etap poprzedzający rozpoczęcie prac budowlanych na terminalu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji na jesieni tego roku rozpoczną się prace związane z realizacją fundamentów dla dodatkowych regazyfikatorów (SCV)
powiedział Krzysztof Jackowski, Wiceprezes spółki Polskie LNG i GAZ-SYSTEM.
 
Rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu jest objęta dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: VII, DZIAŁANIE: 7.1 w ramach projektu pod nazwą: „Rozszerzenie funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.