• <
gryfia_70lat

Zbiornik CO2 z certyfikatem CCS od PBUCH

sons

10.06.2020 12:25 Źródło: PBUCH
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zbiornik CO2 z certyfikatem CCS od PBUCH

Partnerzy portalu

Zbiornik CO2 z certyfikatem CCS od PBUCH - GospodarkaMorska.pl

Zbiornik CO2 produkowany przez firmę PBUCH otrzymał certyfikat Chińskiego Rejestru Statkowego. Zbiorniki te przeznaczone są do niskociśnieniowych systemów przeciwpożarowych, dedykowanych do dużych przestrzeni ładunkowych na statkach, w celu zabezpieczania przewożonego towaru.

Zaletą tego systemu stworzonego przez PBUCH jest to, że jeden zbiornik eliminuje konieczność montowania dużej ilości wysokociśnieniowych butli CO2, zmniejszając o 50% wagę układu do gaszenia pożaru.

Konstrukcja zbiornika i jego ramy stanowi również podporę dla układu chłodzenia CO2, układu dystrybucji czynnika, układu sterowania, układu pomiarowego i zaworów bezpieczeństwa. W ramach zlecenia wykonywana jest produkcja zbiornika ciśnieniowego, komponentów systemu dystrybucji oraz izolacji.

Izolacja zbiornika wykonywana jest w taki sposób aby zapewnić kontrolę pełnego zabezpieczenia powierzchni zbiornika pianką poliuretanową.
Pianka jest wstrzykiwana pod tymczasowy płaszcz, następnie jest on zdejmowany, uzupełniane są ewentualne braki i po weryfikacji zakładany jest płaszcz właściwy z blachy aluminiowej.

W zakresie dostawy zbiornika jest opracowanie projektu wykonawczego, dokumentacji koncesyjnej, zatwierdzenie dokumentacji w Towarzystwie Klasyfikacyjnym, przeprowadzenie procesu produkcyjnego zgodnie z wymogami Klasyfikatora i klienta.

W styczniu 2020 firma PBUCH wykonała m.in. zbiornik tego typu z odbiorem Chińskiego Rejestru Statkowego. Dokumentacja była zatwierdzona przez centralę w Chinach, proces produkcyjny był wykonywany pod nadzorem inspektora z Hamburga.

Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych, PBUCH S.A. jest firmą produkcyjną dostarczającą urządzenia chłodnicze, wymienniki ciepła i urządzenia ciśnieniowe dla przemysłu stoczniowego, off-shore, okrętownictwa, systemów wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej i gazu. Firma zapewnia profesjonalną obsługę projektową i certyfikację wyrobów zgodnie z wymaganiami światowych towarzystw klasyfikacyjnych, a także specjalistycznych norm.
 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.