• <
gryfia_70lat

PERN rozmawia z potencjalnymi odbiorcami ropy na Białorusi

ew

10.06.2020 12:50 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki PERN rozmawia z potencjalnymi odbiorcami ropy na Białorusi

Partnerzy portalu

PERN rozmawia z potencjalnymi odbiorcami ropy na Białorusi - GospodarkaMorska.pl

Rozmowy z potencjalnymi odbiorcami ropy na Białorusi są bliskie finalizacji - poinformował w środę wiceprezes PERN Rafał Miland. Do końca roku zakończyć się mają prace budowlane, umożliwiające przesył ropy rurociągiem Przyjaźń z Polski w kierunku wschodnim.

Jak powiedział Miland dziennikarzom, prace budowlane, które koncentrują się na umożliwieniu przesyłu ropy naftowej z bazy PERN pod Płockiem w kierunku bazy w Adamowie przy granicy z Białorusią trwają i powinny być zakończone do końca 2020 r.

„Odrębną kwestią, która jest przedmiotem rozmów z klientami białoruskimi, jest sprawa zawarcia odpowiedniej umowy handlowej, która umożliwiłaby nam realizację faktycznej dostawy dla klientów” - dodał wiceprezes PERN.

„Rozmowy trwają. Jeszcze nie mogę powiedzieć, że zakończyły się sukcesem, ale są już blisko finalizacji” - podkreślił Rafał Miland.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych to strategiczna spółka Skarbu Państwa, odpowiadająca za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.