• <
gryfia_70lat

Wärtsilä zaprojektuje luksusowy wycieczkowiec ekspedycyjny

ew/Offshore-Energy

23.04.2020 11:23 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wärtsilä zaprojektuje luksusowy wycieczkowiec ekspedycyjny

Partnerzy portalu

Wärtsilä zaprojektuje luksusowy wycieczkowiec ekspedycyjny - GospodarkaMorska.pl

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä zaprojektuje serię sześciu luksusowych statków wycieczkowych dla Amundsen Expeditions. Zgodnie z zapowiedziami, pomieszczą do 200 pasażerów i będą przeznaczone przede wszystkim na dynamicznie rozwijający się rynek chiński. Kontrakt podpisano w trzecim kwartale 2019 roku.

Jak powiedział Markku Miinala, dyrektor generalny Ship Design Sales, Wärtsilä Marine: "Statki są zaprojektowane tak, aby możliwa była wydajna eksploatacja zarówno na wodach tropikalnych, jak i polarnych. Z powodu trudnych warunków  i często odległej lokalizacji miejsc rejsów, szczególną uwagę zwrócono na zapewnienie niezawodności operacyjnej statków ”.

Zespół Wärtsilä ściśle współpracował z Amundsen Expeditions, aby opracować koncepcję spełniającą dokładne specyfikacje i wymagania właściciela. Statki są zaprojektowane tak, aby możliwe było wyposażenie ich w kompletny pakiet rozwiązań Wärtsilä, w tym silniki Wärtsilä 32, systemy katalizatorów (SCR) zmiejszających emisję tlenków azotu (NOx), napęd elektryczny, systemy Wärtsilä Nacos Platinum do nawigacji i komunikacji, a także rozwiązania automatyzacji Wärtsilä.

Jak wyjaśnił Maikel Arts, dyrektor generalny, Cruise Business w Wärtsilä Marine: "Nasza możliwość kompleksowej obsługi, która pozwala łączyć projekt statku z kompletnym pakietem rozwiązań pokładowych, umożliwia prawdziwie zintegrowany projekt. Powoduje to, że różne systemy pokładowe działają w harmonii, aby zapewnić optymalny poziom niezawodności i wydajności, jednocześnie utrzymując kontrolę nad kosztami i czasem ”.

Ewentualny pakiet dostaw będzie prawdopodobnie wspierany przez 10-letnią umowę serwisową, która zapewni bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność statków.

 

 

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.