• <

Thales z długoterminowym kontraktem wsparcia dla BSP Watchkeeper

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Thales z długoterminowym kontraktem wsparcia dla BSP Watchkeeper
30.06.2016 Źródło: własne

Thales otrzymał od brytyjskiego Ministerstwa Obrony kontrakt o wartości 80 milionów funtów. W ramach umowy spółka dostarczy w dłuższym okresie usługę kompleksowego wsparcia dla sprawdzonych w boju bezzałogowców Watchkeeper.


Umowa obejmuje zagwarantowanie wsparcia technicznego w ciągu najbliższych lat oraz współpracę przy szkoleniach zwiększających zdolności operacyjne.

Przewiduje także dalszą pracę centrum szkoleniowego Watchkeepera oraz projektowanie i aktualizację  programów treningowych, mających przełożenie na wzrost poziomu wyszkolenia pilotów, operatorów sensorów oraz personelu technicznego bezzałogowca.

Oprócz wsparcia celem zwiększenia dostępności załóg poprzez system szkoleń, Thales bezpośrednio zaangażuje się w utrzymanie resursu samolotu, co obejmie między innymi oddelegowanie doświadczonego personelu dla zwiększenia potencjału technicznego British Army.
Inne ważne obszary współpracy pomiędzy Thales a Ministerstwem Obrony obejmą także wykorzystanie elastycznego systemu  serwisowego, utrzymanie i aktualizację dokumentacji technicznej, nadzór łańcucha dostaw, a także naprawę oraz konserwację sprzętu składowanego w rezerwie.

Nowa umowa zagwarantuje około 160 miejsc pracy dla specjalistów w różnych lokalizacjach na obszarze Wielkiej Brytanii, między innymi w Crawley, Leicester, Bristolu i Boscombe Down.

Sekretarz Obrony Michael Fallon powiedział: „Kontrakt o wartości 80 milionów funtów gwarantuje, że żołnierze brytyjskich sił zbrojnych uzyskają dostęp do systemu obserwacji i gromadzenia danych nowej generacji przez wiele lat. Podtrzymanie wsparcia dla BSP Watchkeeper stanowi część rządowego planu zakupu sprzętu wojskowego, na kwotę 178 miliardów funtów w okresie dziesięciu lat.”

Bazując na wcześniejszym kontrakcie, Thales oraz Ministerstwo Obrony podjęło wspólne działania w celu dostarczenia efektywnych kosztowo rozwiązań dla sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. Służą one do zagwarantowania niezawodności sprzętu oraz wysokich umiejętności przeszkolonego personelu, by mógł on w pełni sprostać wyzwaniom przyszłości.

O Watchkeeper

Watchkeeper jest pierwszym operacyjnie  sprawdzonym bezzałogowym systemem powietrznym (BSP) opracowanym i zbudowanym w Wielkiej Brytanii. Dostarcza rozbudowany zestaw informacji rozpoznania sytuacyjnego w czasie rzeczywistym dla wojsk lądowych. Ma znaczący wkład w minimalizowanie zagrożeń, na które narażeni są żołnierze.

Thales w Wielkiej Brytanii jest głównym wykonawcą oraz centrum projektowym dla Watchkeeper Tactical Unmanned Air System (UAS), będącym największym kontraktem tego typu w Europie.

W marcu 2014 r Watchkeeper otrzymał po przejściu rygorystycznych testów bezpieczeństwa oraz zdolności do lotu certyfikat Release to Service (RTS). Ten gwarantuje, że system może być bezpiecznie obsługiwany przez British Army.

Watchkeeper odbył swój chrzest bojowy we wrześniu 2014 roku w Afganistanie. Obecnie, codzienne loty szkoleniowe odbywają się z walijskiego Aberporth oraz na Wyspie Wniebowstąpienia.

Jest to pierwszy samolot bezzałogowy w brytyjskiej historii lotnictwa, który wykonał lot w niewydzielonej przestrzeni powietrznej u boku maszyn załogowych. Historyczne wydarzenie odbyło się w środę, 30 września 2015 r.

O Thales

Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2015 roku grupa Thales odnotowała sprzedaż w wysokości 14 miliardów euro, zatrudniając 62 000 pracowników w 56 krajach. Dzięki 22 000 inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales ma wyjątkowe międzynarodowe doświadczenie. Prowadzi działalność na całym świecie współpracując z klientami i lokalnymi partnerami.

Kluczowe informacje

•    Thales otrzymał kontrakt na długoterminowe wsparcie użytkowania BSP Watchkeeper.
•    Thales będzie odpowiedzialny za szkolenia wojsk lądowych  oraz gwarantowanie dostępności sprzętu i wsparcia BSP Watchkeeper w ciągu najbliższych lat.
•    Kontrakt jest oparty na wcześniejszej, wstępnej umowie z Ministerstwem Obrony Wielkiej Brytanii.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.