• <

Thales na Balt Military Expo: Zaawansowane rozwiązania na morzu i w strato-sferze

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Thales na Balt Military Expo: Zaawansowane rozwiązania na morzu i w strato-sferze
Thales na Balt Military Expo: Zaawansowane rozwiązania na morzu i w strato-sferze - GospodarkaMorska.pl

PMK

20.06.2016 Źródło: własne

Trzy kluczowe produkty dla marynarki wojennej: TACTICOS, SEEMAPPER, ASTT (ACTION SPEED TACTICAL TRAINER) oraz STRATOBUS (projekt platformy stratosferycznej), to oferta, którą Thales wraz z Thales Alenia Space prezentują w czasie targów BALT MILITARY EXPO.

Wśród prezentowanych przez Thales rozwiązań istotne miejsce zajmuje system TACTICOS, otwarty, modułowy i skalowalny System Zarządzania Walką, który ze względu na swoją architekturę może być instalowany na okrętach różnego typu i do pełnego spektrum zadań: od działań bojowych po operacje bezpieczeństwa morskiego. Technologia otwartej architektury oraz bogata biblioteka wdrożonych interfejsów podsystemów produkowanych na całym świecie sprawia, że TACTICOS stanowi serce okrętowego systemu walki. TACTICOS jest używany na okrętach wielu marynarek wojennych świata począwszy od US Navy, po floty krajów europejskich, azjatyckich i Bliskiego Wschodu.

SEEMAPPER to gotowy pod klucz system przeznaczony do ochrony szlaków żeglugowych, kotwicowisk, torów podejściowych oraz wszelkich pozostałych, żywotnych akwenów morskich. Thales SEEMAPPER zapewnia ciągłe mapowanie dna morskiego w wysokiej rozdzielczości za pomocą sonaru z syntezą apertury (technologia T-SAS), holowanego przez wybraną jednostkę pływającą, również cywilną. Zobrazowanie dna morskiego w czasie rzeczywistym pozwala na zapewnienie ciągłej i dokładnej obserwacji oraz szybką reakcję na pojawiające się zagrożenia w środowisku podwodnym.

ASTT (ACTION SPEED TACTICAL TRAINER) jest przeznaczony do:

- szkolenia pojedynczych operatorów, obsady Bojowego Centrum Informacyjnego lub Zespołów Dowodzenia na szczeblu taktycznym;

- szkolenia obsad Stanowisk Dowodzenia na szczeblu operacyjnym, bez względu na platformę okrętową oraz testowania założeń operacyjnych przed skierowaniem Zespołu Zadaniowego do przeprowadzenia operacji na morzu.
ASTT pozwala na efektywny trening w użyciu operacyjnym okrętów, statków powietrznych oraz użycia systemów walki.

Targi będą również okazją do zapoznania się z ofertą Thales Alenia Space, która zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie STRATOBUS. STRATOBUS, choć nie jest klasyfikowane jako satelita, ma z założenia pełnić podobne funkcje. Korzystając z zasilania energią słoneczną i autonomicznego systemu pozycjonowania, będzie mógł utrzymywać stałe położenie względem Ziemi, niezależnie od czynników atmosferycznych. Oczekuje się, że STRAROBUS będzie w stanie skutecznie monitorować obszar o średnicy do 500 kilometrów. STRATOBUS znajdzie zastosowanie w takich obszarach, jak obserwacja granic, wybrzeża, portów morskich, gazoportów, identyfikacja jednostek pływających, wycieków oleju, analiza erozji brzegu morskiego, czy też zmian zachodzących w środowisku morskim.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.