• <
Famor_1100x200_2022

Stocznia Nauta zwodowała statek rybacki dla Duńczyków [FOTO, WIDEO]

gm24

21.12.2019 14:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stocznia Nauta zwodowała statek rybacki dla Duńczyków [FOTO, WIDEO]

Partnerzy portalu

Stocznia Nauta zwodowała statek rybacki dla Duńczyków [FOTO, WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

20 grudnia w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej „Nauta” S.A. w Gdańsku odbyło się wodowanie statku rybackiego zbudowanego na zlecenie duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft AS. Jednostka m/v Tor-ön jest ostatnią, którą zbudowano w gdańskim Zakładzie Nauty.

Trawler  o wymiarach 49,99 m x 13,20 m powstał na pochylni B-1.  Będzie wyposażony w zbiorniki RSW o pojemności 1250 m3, przeznaczone  do przewozu żywych  ryb. Jednostka m/v Tor-ön wyposażona będzie także w silnik Wartsila 8L32 a także nowoczesne rozwiązania funkcjonalne (rybołówcze) oraz elektroniczne.

Po zakończeniu prac na jednostce, Stocznia Remontowa Nauta S.A. definitywnie zamknie Zakład Nowych Budów w Gdańsku. Na rynku nowych budów Nauta funkcjonowała siedem lat, otwierając dedykowany wydział  na terenach gdańskich pochylni. W tym czasie pozyskała kontrakty na budowę  30 nowych jednostek, w tym dwa w pełni wyposażone statki naukowo-badawcze dla uniwersytetów z Goeteborga i Gdańska, jedna w pełni wyposażona jednostka rybacka oraz jeden okręt rozpoznania elektronicznego. Pozostałe statki  to częściowo wyposażone trawlery oraz jednostki typu offshore.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.