• <
smartre_2023

Remont chłodnicowca w MSR Gryfii

12.04.2016 11:57 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Remont chłodnicowca w MSR Gryfii - GospodarkaMorska.pl

Chłodnicowiec Green Klipper, należący do norweskiego armatora Green Reefers AS, przechodzi rozległy remont w Morskiej Stoczni remontowej Gryfia w Szczecinie.

Zakres prac na statku jest złożony i obejmuje m.in. remont całego zestawu sterowego wraz z elementami maszyny sterowej, remont śruby nastawnej, naprawy pokryw lukowych oraz wymiany znacznej części konstrukcji kadłuba wraz z pracami rurarskimi.  

Statek wymaga wymiany dużej ilości konstrukcji kadłuba w trudnych rejonach, co sprawia, że jest to zlecenie skomplikowane pod względem organizacyjnym. Ze względu na specyficzną budowę chłodnicowca, przed przystąpieniem do właściwych prac remontowych, należy wykonać liczne prace przygotowawcze, takie jak rozszalowanie ładowni oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Najbardziej skomplikowane prace kadłubowe wykonywane są w rejonach siłowni i studzienek ładowni, a szczególnie trudnym miejscem na statku jest część dziobowa, gdzie wymieniane będą elementy konstrukcji łącznie z głównymi elementami tunelu steru strumieniowego.
Zlecanie tak rozległych i skomplikowanych remontów przez armatorów jest najlepszym dowodem zaufania klientów do jakości usług świadczonych przez stocznię.

Statek należy do norweskiego armatora Green Reefers AS, a nadzór techniczny nad jednostką sprawuje gdyńska spółka Green Management. Flota armatora składa się z ponad 20 nowoczesnych statków przeznaczonych głównie do transportu ładunków zimnych i mrożonych. Armator operuje głównie na Oceanie Atlantyckim, Morzu Śródziemnym, Bałtyckim i w rejonie Zatoki Meksykańskiej.

 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.