• <
gryfia_70lat

Protea z nowym zamówieniem na żurawie serwisowe

ew

13.12.2019 05:59 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Protea z nowym zamówieniem na żurawie serwisowe

Partnerzy portalu

Protea z nowym zamówieniem na żurawie serwisowe - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformowała firma Protea: "Kilkuletnia praca nad zdobyciem nowego i bardzo perspektywicznego rynku, jakim są odnawialne źródła energii (OZE), a konkretnie energia wiatrowa, zwieńczona została sukcesem w postaci zamówienia na 6 szt. żurawi serwisowych dla belgijskiej firmy C-Power."

Żurawie pracować będą na farmie wiatrowej Thorntonbank - Phase 1 i zastąpią dotychczas użytkowany tam sprzęt, który nie zdał egzaminu w tych skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych.

Żurawie, które zostaną przez nas dostarczone, wykonane będą wg opracowywanego od dłuższego czasu projektu, funkcjonującego jako zlecenie wewnętrzne PROTEA o numerze ZW1145. Jest to innowacyjne urządzenie, którego projektowanie współfinansowane było przez NCBiR i które w 3 kw. 2018 zgłoszone zostało do Urzędu Patentowego.

Dalsze prace ukierunkowane będą na wypracowanie rozwiązań technicznych, zapewnienie odpowiedniej jakości urządzenia uwzgledniającej niezwykle trudne warunki pracy i serwisowania oraz na obniżenie kosztów wytworzenia żurawików.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.