• <
gryfia_70lat

Prezydent: Polimery Police zmienią mapę przemysłową całej Polski. Powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio trzy razy więcej

sons

01.06.2020 10:09 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Prezydent: Polimery Police zmienią mapę przemysłową całej Polski. Powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio trzy razy więcej

Partnerzy portalu

Prezydent: Polimery Police zmienią mapę przemysłową całej Polski. Powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio trzy razy więcej - GospodarkaMorska.pl

Instalacja Polimery Police Grupy Azoty zmieni oblicze mapy przemysłowej Polski, zmieni też miejsce Zachodniopomorskiego na tej mapie - powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Policach. W niedzielę podpisano umowę kredytową dla Polimerów.

Andrzej Duda ocenił, że inwestycja Polimery Police jest „niewyobrażalnie ogromna i kosztochłonna, ale na światowym poziomie”. Przypomniał, że kiedy mowa o inwestycji sięgającej 2 mld euro, to problem domknięcia finansowania robi się "poważny".

„W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano to założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł. Wystarczy powiedzieć, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu” - stwierdził prezydent.

Jak podkreślił, inwestycja już się toczy i zmieni oblicze Polic jako miasta i jego pozycję na mapie przemysłowej Polski; zmieni też pozycję województwa zachodniopomorskiego na mapie przemysłowej kraju.

Na terenie zakładów w Policach zrealizowany zostanie projekt "Polimery Police", umożliwiający produkcję niemal pół miliona ton polipropylenu rocznie. Wartość inwestycji to ok. 7 mld zł. Uruchomienie produkcji w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo.

Dzięki inwestycji Polimery Police powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio, wokół nowej fabryki, takich miejsc powstanie trzy razy więcej, a sama fabryka przyciągnie młodą kadrę inżynierską - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police".

"W Polsce będzie zakład, który będzie w ogromnym stopniu zabezpieczał europejskie, ale w jakiejś części i światowe zapotrzebowanie na polipropylen" - powiedział prezydent.

Dodał, że dzięki tej inwestycji w Policach powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio, wokół nowej fabryki, takich miejsc powstanie trzy razy więcej, a sama fabryka przyciągnie młodą kadrę inżynierską

Prezydent Duda powiedział, że nowa fabryka w Policach powstanie przy współpracy z południowokoreańską firmą Hyundai Engineering.(PAP)

 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.