• <
gryfia_70lat

Petronas dostarcza pierwsze ładunki LNG w Birmie

sons/offshore-energy

05.06.2020 11:46 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Petronas dostarcza pierwsze ładunki LNG w Birmie

Partnerzy portalu

Petronas dostarcza pierwsze ładunki LNG w Birmie - GospodarkaMorska.pl

Malezyjski gigant energetyczny Petronas poinformował w czwartek, że niedawno zakończył swoją dziewiczą dostawę skroplonego gazu ziemnego do Yangon w Birmie

Firma dostarczyła dwa ładunki LNG w maju i czerwcu, w ramach głównej umowy sprzedaży i zakupu między jednostką Petronas LNG a CNTIC VPower, która została podpisana na początku tego roku.

Ładunki wysłane z kompleksu Petronas LNG w Bintulu zostały sprzedane na zasadzie Free-On-Board (FOB), ich łączna objętość wynosi 190 000 metrów sześciennych.

Pierwszy ładunek załadowano na pokład niedawno dostarczonego, nowowybudowanego statku CNTIC VPower Global.

Gazowiec LNG o powierzchni 28 000 metrów sześciennych obsługuje wspólne przedsięwzięcie, składające się z VPower Group z Hongkongu i China National Technical Import & Export Corporation.

Obie firmy rozwijają elektrownie LNG w Birmie, a nowy przewoźnik będzie służył jako statek wahadłowy dla tych placówek.

Petronas powiedział, że przyznał warunkową akceptację  statkowi małej skali, pozwalając, aby pierwszy zbiornik składający się z dwóch cylindrycznych sekcji zacumował w swoim terminalu w Bintulu.

Malezyjska firma zapewniła również usługi związane z chłodzeniem gazowca.

Drugi ładunek, który Petronas dostarczył Birmie, został załadowany 3 czerwca na pokładzie Golara Kelvina o pojemności 162 000 m3 LNG.

„Dwa ładunki LNG, które zostały pomyślnie dostarczone do CNTIC VPower, oznaczają nową erę wzrostu zapotrzebowania na LNG w regionie Azji Południowo-Wschodniej” - powiedział Abdul Aziz Othman, dyrektor generalny Petronas LNG.

„Ponieważ Birma jako jeden z ostatnich krajów wprowadził LNG jako formę czystszej energii, Petronas oczekuje, że będzie jego długoterminowym partnerem i dostawcą” - dodał.

Petronas dodał, że współpracuje z CNTIC VPower przy kolejnych dostawach LNG do kraju.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.