• <
Nauta_top_1100x200

Honeywell wprowadza na rynek OELD z technologią Bluetooth

jk/Honeywell

25.08.2017 07:12 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Honeywell wprowadza na rynek OELD z technologią Bluetooth
Honeywell wprowadza na rynek OELD z technologią Bluetooth - GospodarkaMorska.pl

Honeywell wprowadza na rynek nowe urządzenie wyposażone w technologię Bluetooth, umożliwiające połączenie stałych detektorów gazu stosowanych w sektorze naftowo-gazowym, petrochemicznym oraz energetycznym, pozwalające pracownikom na wykorzystywanie smartfona do przeprowadzania kluczowych konserwacji oraz ułatwiające uniknięcie kosztownych przestojów w środowiskach potencjalnie wybuchowych.

Nowa skrzynka połączeniowa OELD (Optima Excel Local Display) łączy się z Searchpoint Optima Plus - detektorem gazu od ponad 20 lat będącym podstawowym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo na platformach wiertniczych oraz eksploatowanym w ponad 250 tysiącach punktów detekcyjnych w sektorze naftowo-gazowym. Ponadto urządzenie OELD wkrótce będzie dostępne jako akcesorium dla firmowego flagowego detektora podczerwieni z otwartym torem - Searchline Excel.

Dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi pracownicy mogą odczytywać informacje o poziomie gazów bezpośrednio z ekranu lub bezprzewodowo w odległości do 10 metrów na swoim smartfonie. Pracownicy mogą bezprzewodowo realizować szerokie spektrum prac na detektorze, włącznie z jego kalibrowaniem, konfigurowaniem punktów alarmowych, określaniem gazów docelowych, jak i weryfikowaniem poziomów stężeń poszczególnych gazów czy działania czujnika.

- Firma Honeywell zaangażowała powszechnie stosowaną technologię smartfonów do przeprowadzania kluczowych prac konserwacyjnych w sektorze energetycznym, które obecnie można przeprowadzać szybciej, łatwiej oraz oszczędniej niż kiedykolwiek dotąd - twierdzi Carl Rizberger, dyrektor marketingu ds. stałych detektorów gazu w Honeywell Industrial Safety.

- W związku z tym, że prace konserwacyjne nie wymagają ingerencji w urządzenie, operatorzy nie muszą wnioskować o zezwolenie na przeprowadzanie prac pożarowo niebezpiecznych, które wiąże się ze skutkującym drogimi przestojami tymczasowym wyłączeniem obszaru z eksploatacji. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu nie ma już potrzeby, by pracownik chodził ciągle do pomieszczenia sterowni, otwierał detektor w celu wykonania prac, wspinał się po drabinach czy czołgał w przewodach, by dostać się do trudno dostępnych punktów montażowych - dodaje Rizberger.

Optima Excel Local Display wyposażona jest w ekran LCD prezentujący dane dot. gazów, który w czasie rzeczywistym czytelnie przedstawia informacje o stanie detektora, uzupełniając standardowy mostek komunikacyjny Optima lub Excel z pomieszczeniem sterowni. Ponadto, wyświetlacz wyposażono w jasne, dobrze widoczne z dystansu, wskaźniki świetlne ułożone podobnie, jak w światłach ulicznych, gdzie: zielony oznacza normalne działanie; żółty stan błędu; a czerwony - alarm.

Dostępny w obudowie z aluminium lub stali nierdzewnej, wyświetlacz zatwierdzono i sklasyfikowano do zastosowania w szerokim spektrum niebezpiecznych środowisk charakterystycznych, między innymi, dla branży naftowo-gazowej, petrochemicznej, w sektorze produkcji energii, przemyśle ciężkim czy przy druku litograficznym.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34937,00 $ tona 1,67% 16 wrz
 Cynk 3063,00 $ tona 0,39% 16 wrz
 Aluminium 2868,00 $ tona 0,03% 16 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.