• <
nauta_2024

Minister Gróbarczyk o współpracy polsko-niemieckiej w Szczecinie i sytuacji w stoczni Gryfia

JK

09.01.2016 11:38 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Minister Gróbarczyk o współpracy polsko-niemieckiej w Szczecinie i sytuacji w stoczni Gryfia

Partnerzy portalu

Minister Gróbarczyk o współpracy polsko-niemieckiej w Szczecinie i sytuacji w stoczni Gryfia - GospodarkaMorska.pl

Współpraca z niemieckim holdingiem w Szczecinie robi się coraz bardziej realna. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej potwierdził doniesienia sprzed kilku tygodni.

Ministerstwo skończyło już pierwsze rozmowy z niemieckim partnerem i przechodzi do następnego etap współpracy. - Z jednej strony prezentacji, z drugiej - negocjacji w obrębie samego rządu, jak również w MON. Faktem jest to, że Niemcy są zainteresowani daleko idącą współpracą, a przede wszystkim współpracą ze stoczniami szczecińskimi - mówił w Radio Szczecin minister.

Podczas rozmowy w radiu minister poruszył także temat stoczni Gryfia. Jego zdaniem odbudowa przemysłu stoczniowego w oparciu o Gryfię jest na razie nierealna, firma straciła płynność finansową. Nie wiadomo więc, co dalej z planami utworzenia spółki celowej, która zarządzałaby stocznią. 

- Ta kwerenda wymaga znacznego czasu i te informacje, które mieliśmy wtedy, a podejrzewaliśmy, że rzeczywistość jest całkowicie odmienna. Szczególnie, jeśli idzie o obecny stan stoczni "Gryfia", o której słyszeliśmy, że zmiany dokonane i restrukturyzacja miała zmierzać w bardzo dobrym kierunku. Okazuje się, że "Gryfia" utraciła płynność finansową, co jest rzeczą chyba katastrofalną - dodał minister.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.