• <
nauta_2024

Lotos rekrutuje. Poszukiwany prezes zarządu oraz wiceprezesi

GospodarkaMorska.pl/PAP

18.04.2016 19:26 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Lotos rekrutuje. Poszukiwany prezes zarządu oraz wiceprezesi

Partnerzy portalu

Lotos rekrutuje. Poszukiwany prezes zarządu oraz wiceprezesi - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju oraz wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.

Kandydaci powinni legitymować się m.in. wykształceniem wyższym magisterskim, co najmniej 5-letni staż pracy, przynajmniej 3-letnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych, biegłą znajomością języka angielskiego (część rozmowy kwalifikacyjnej zostanie przeprowadzona w języku angielskim).

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 4 maja 2016 roku o godz. 15.00 (decyduje data i godzina doręczenia przesyłki). Dopuszcza się kandydowanie w jednym zgłoszeniu na więcej niż jedno stanowisko.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza Lotosu odwołała w ubiegłym tygodniu ze stanowiska prezesa grupy Pawła Olechnowicza, powierzając funkcję p.o. prezesa Robertowi Pietryszynowi, szefowi rady nadzorczej spółki. Ponadto z zarządu zostali odwołani wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju Marek Sokołowski oraz wiceprezes ds. poszukiwawczo-wydobywczych Zbigniew Paszkowicz.

Paweł Olechnowicz pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos od 12 marca 2002 roku; był najdłużej urzędującym prezesem spółki SP w naszym kraju po 1989 roku. Obecna kadencja miała zakończyć się w 2018 roku.  W czasie pełnienia przez Olechnowicza funkcji prezesa Lotosu w latach 2002-2015, przychody firmy zwiększyły się czterokrotnie.

W 2005 r. Grupa Lotos S.A. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a uzyskane z oferty ok. 1 mld zł przeznaczono na realizację Programu 10+, dzięki któremu rafineria w Gdańsku zwiększyła zdolności przerobowe z 6 do 10,5 mln ton rocznie oraz wzbogaciła się o najnowocześniejsze instalacje do produkcji paliw płynnych.

Spółka podaje, że realizowany w latach 2007-2011 Program 10+ o wartości ok. 1,5 mld euro był jedną z największych inwestycji przeprowadzonych w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce.

Na przełomie 2014/15 Grupa Lotos S.A. przeprowadziła wtórną emisję akcji, a pozyskane w ten sposób ok. 1 mld zł przeznaczono przede wszystkim na zagospodarowanie bałtyckich złóż gazowych B4/B6 oraz budowę kompleksu instalacji pogłębionego przerobu ropy w ramach programu EFRA (największa inwestycja przemysłowa na Pomorzu o wartości 2,3 mld zł).

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.