• <
smartre_2023

Beata Szydło po spotkaniu z premierem Danii: Inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski

18.04.2016 19:35 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Beata Szydło po spotkaniu z premierem Danii: Inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski

Partnerzy portalu

Beata Szydło po spotkaniu z premierem Danii: Inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski - GospodarkaMorska.pl

Inwestycja Baltic Pipe jest strategiczna dla Polski, z satysfakcją odnotowuję zrozumienie dla realizacji tej inwestycji - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło po spotkaniu w Warszawie z premierem Danii Larsem Lokke Rasmussenem.

Premier na konferencji prasowej poinformowała, że głównym tematem rozmowy były kwestie gospodarcze. Beata Szydło zaznaczyła, że polskie i duńskie firmy wspólnie realizują "strategiczną dla Polski" inwestycję Baltic Pipe. "Z satysfakcją odnotowuję, że jest zrozumienie dla realizacji tej inwestycji i że dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie dużo większe" - podkreśliła.

Gazociąg Baltic Pipe ma połączyć systemy gazowe Danii i Polski. Dzięki temu połączeniu do Polski popłynąłby gaz m.in. ze złóż norweskich.
Beata Szydło powiedziała, że rozmowa dotyczyła także ewentualnych zmian, które mogą dotyczyć stanowiska KE ws. stałego mechanizmu relokacji uchodźców. "Stanowisko Polski jest zdecydowane, że nie będziemy wyrażali zgody na zmiany stanowiska w tym zakresie" - mówiła.

Premier dodała, że spotkanie dotyczyło również kwestii bezpieczeństwa regionu. "Z niepokojem odnieśliśmy się do tych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach na Bałtyku z udziałem rosyjskich samolotów" - powiedziała.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.