• <
smartre_2023

Kolejne ważne nagrody dla promu Stena Germanica

26.04.2016 12:49 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejne ważne nagrody dla promu Stena Germanica

Partnerzy portalu

Kolejne ważne nagrody dla promu Stena Germanica - GospodarkaMorska.pl

Stena Line zalicza się do najczęściej nagradzanych przewoźników promowych. Firma regularnie otrzymuje laury nie tylko za usługi, ale też za realizowane projekty. O kolejnych dwóch wyróżnieniach firma przypomniała w ubiegłym tygodniu.

Dwie najnowsze nagrody w kolekcji przedsiębiorstwa to kolejne wyrazy uznania dla operatora za adaptację promu Stena Germanica do zasilania metanolem. Przedsiębiorstwo otrzymało wcześniej cztery podobne nagrody.

 „Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z dwóch tych nagród. Zrównoważony rozwój jest obszarem o znaczeniu strategicznym dla Stena Line, a w związku z tym trwa dyskusja na temat tego ważnego projektu. To temat nie tylko ważny dla nas jako dla firmy żeglugowej, ale też dla całej branży, ponieważ jest zapotrzebowanie dla opłacalnych alternatyw, jeśli chcemy być nadal konkurencyjni” - powiedział Niclas Mårtensson ze Stena Line.

Najnowsze nagrody, jakie szwedzkie przedsiębiorstwo otrzymało za prom Stena Germanica, to: Eco Award wręczona na Ferry Shipping Conference oraz laur dla statku, który został przyznany w czasie European Marine Engineering Conference and Awards. Wcześniej nowatorskie podejście szwedzkiej grupy do zagadnień z zakresu ekologii oraz alternatywnych paliw zostało docenione w czasie imprez: Swedish Maritime Day's (nagroda „Innovation Award 2015”), Green Ship Technology ("GST Ship-owner of the year"), The Swedish Confederation of Transport Enterprises („2015 Pegasus Award”) i 2015 Global Business Excellence Awards UK („Outstanding Green Initiative Award”).

Statek Stena Germanica, który obsługuje trasę Göteborg-Kilonia, przeszedł konwersję w ubiegłym roku w Gdańsku. Modyfikacja przynosi oczekiwane efekty i już niedługo podobny zmiana czeka dwa kolejne silniki na jednostce. Zastosowanie metanolu pozwala na ograniczenie emisji związków siarki oraz cząstek stałych o 90 procent, a tlenków azotu – o 60 procent.

 

 

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.