• <
Nauta_top_1100x200

Katowice: Europejski Kongres Gospodarczy z kolejnym rekordem frekwencyjnym

pc

06.06.2017 09:26 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Katowice: Europejski Kongres Gospodarczy z kolejnym rekordem frekwencyjnym
Katowice: Europejski Kongres Gospodarczy z kolejnym rekordem frekwencyjnym - GospodarkaMorska.pl

Dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była rekordowa pod względem frekwencji – w imprezie uczestniczyło 9 tys. osób, a ekwiwalent reklamowy związany z medialnymi relacjami dotyczącymi kongresu przekroczył dotąd 30 mln zł.

Na początku tego tygodnia organizatorzy oraz przedstawiciele władz samorządowych podsumowali majowy kongres, relacjonowany za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych przez ponad 660 dziennikarzy ze 150 redakcji. W efekcie w polskich mediach powstało dotychczas ponad 5,8 tys. takich publikacji. Ich ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym co publikacje dotyczące kongresu lub wzmiankujące to wydarzenie, przekroczył dotąd 30 mln zł.

W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło rekordowe 9 tys. osób. Ponadto ponad 370 tys. użytkowników oglądało na żywo w internecie relacje z kongresu oraz spotkania startupowego za pomocą streamingu. Wideo na Facebooku EKG miało 49 tys. odsłon, a European Start-up Days – ponad 32 tys., a na oficjalnym koncie wydarzenia na Twitterze, które miało 12 tys. odwiedzin, opublikowanych zostało ponad 400 tweetów oraz blisko 2 tys. wzmianek.

Wydarzeniem towarzyszącym IX edycji EKG były już po raz drugi European Start-up Days – spotkanie firm startupowych z inwestorami i organizacjami wsparcia biznesu. Udział w wydarzeniu wzięło 2,5 tys. osób, a ekwiwalent reklamowy przekroczył już 5 mln zł.

– Z każdym rokiem Europejski Kongres Gospodarczy zyskuje większą rangę w skali krajowej, ale także europejskiej i globalnej. Wzbogacanie programu o wydarzenia towarzyszące, dedykowane młodym ludziom i innowacyjnym biznesom, bardzo poszerzyło horyzonty tej imprezy.

Pozytywny odbiór i po raz kolejny rekordowa frekwencja utwierdzają nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku – podkreślił inicjator wydarzenia i prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.

Tegoroczna edycja Kongresu objęła ponad 130 sesji z udziałem ponad 800 prelegentów. Wśród tematów wiodących znalazły się m.in. nowy pomysł na Europę – przemiany polityczne w Unii Europejskiej, gospodarka po Brexicie oraz prawdopodobieństwo innych „exitów”; hierarchia wartości w gospodarce w dobie nowych pokoleń pracowników; IV rewolucja przemysłowa – jak rozwijać przemysł z wykorzystaniem najnowszych technologii i w oparciu o digitalizację oraz inwestowanie w czasach niestabilności.

W opinii uczestników kongres pozwala przede wszystkim nawiązywać kontakty biznesowe, a także zorientować się w trendach i zjawiskach gospodarczych przydatnych w podejmowaniu decyzji biznesowych. Wydarzenie wpływa też na rozwój usług, turystyki biznesowej i konferencyjnej. W czasie imprezy w Katowicach trudno o miejsce w hotelu, zarabiają też np. restauratorzy i taksówkarze.

Według badań instytutu BCMM, ponad 90 proc. uczestników wydarzenia zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat o różnorodnej tematyce, podążającej – w zamyśle organizatorów – za aktualną sytuacją gospodarczą Polski, Europy i świata. W tym roku wśród gości kongresu byli m.in.: wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, wicepremierzy Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki, ministrowie i wiceministrowie wielu resortów oraz szefowie wiodących polskich firm i instytucji gospodarczych.

Wśród imprez towarzyszących wymienić można projekt EEC Liderzy Przyszłości, w ramach którego studenci spotkali się ze znanymi politykami i ludźmi biznesu.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39925,00 $ tona -0,79% 1 gru
 Cynk 3295,00 $ tona -1,58% 1 gru
 Aluminium 2669,00 $ tona 1,33% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.