Rozpoczęcie działalności terminalu LNG coraz bliżej. 31 maja 2016 roku ma dojść do podpisania protokołu przekazania do użytkowania. Instalacje gazoportu zostały już schłodzone azotem, trwa rozruch kotłowni i palników SCV. Decyzja o rozbudowie zapadnie na początku 2016 r.
Na terenie terminalu LNG w Świnoujściu trwają również ostatnie przygotowania do przyjęcia pierwszego metanowca Al-Nuaman. Pierwszy statek ze skroplonym gazem ziemnym przypłynie do świnoujskiego portu między 11-12 grudnia 2015 r. Druga dostawa LNG, która zapewni gaz na dalsze próby eksploatacyjne, zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale przyszłego roku.
W pierwszym kwartale 2016 ma również zapaść decyzja dotycząca rozbudowy terminalu o trzeci zbiornik oraz kolejne palniki SCV (Submerged Combustion Vaporizers), które wykorzystywane są w procesie regazyfikacji.
Początkowo dzięki instalacji na terminalu LNG będzie można zapewnić jedną trzecią polskiego zapotrzebowania na gaz. W przypadku rozbudowy obiektu zdolność regazyfikacyjna terminalu wyniesie 7,5 mld m3 rocznie, co odpowiada połowie zapotrzebowania naszego kraju na ten surowiec. Świnoujski terminal będzie jedyną tej wielkości instalacją w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej i jedną z największych na całym kontynencie. Instalacja, wraz z nowymi gazociągami, interkonektorami, wirtualnym i fizycznym rewersem na gazociągu jamalskim, a także podziemnymi magazynami i własnym wydobyciem, zwiększy niezależność energetyczną Polski.
PowerX prezentuje innowacyjny projekt statku dostarczającego i magazynującego energię elektryczną
MSC uruchamia bezpośrednie połączenia kontenerowe między Gdynią a portami chińskimi
Stocznia z „wielkiej trójki” z nowym właścicielem i nazwą
Program "Miecznik" źródłem zatrudnienia w branży stoczniowej. Oferta Stoczni Wojennej w Urzędzie Pracy
Zatopiony na Bałtyku dźwig podjęty z dna
Ogłoszono laureatów nagród Krajowej Izby Gospodarki Morskiej