• <
Famor_1100x200_2022

Budowa stacji tankowania wodoru w Polsce ruszy najpóźniej w 2021 roku

mb

13.12.2019 09:57 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Budowa stacji tankowania wodoru w Polsce ruszy najpóźniej w 2021 roku

Partnerzy portalu

Budowa stacji tankowania wodoru w Polsce ruszy najpóźniej w 2021 roku - GospodarkaMorska.pl

Budowa pierwszych stacji tankowania pojazdów na wodór ruszy w Polsce najpóźniej w 2021 roku - poinformował członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki.

"Chciałbym, aby stacje tankowania wodoru w Polsce powstały jak najszybciej. Najpóźniej budowę rozpoczniemy w 2021 roku, ponieważ zobowiązaliśmy się wobec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, że od 2022 roku będą mogli tam jeździć autobusami napędzanymi naszym wodorem" - powiedział Węgrecki. W październiku br. Orlen i GZM podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego opartego o napędy zasilane wodorem.

Węgrecki dodał, że PKN Orlen prowadzi sprzedaż wodoru na swoich dwóch stacjach w Niemczech. "Niebawem wodór będą mogli zatankować także kierowcy samochodów osobowych w Czechach, bowiem Unipetrol z grupy Orlen w przyszłym roku zacznie budowę trzech stacji wodorowych" - stwierdził Węgrecki.

Wodór to paliwo pozostawiające po spalaniu wodę, a nie gazy cieplarniane - oferuje zieloną alternatywę dla zasilających pojazdy paliw kopalnych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.