• <
Famor_1100x200_2022

Alfa Laval chce stać się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030

sons/offshore-energy

18.05.2020 10:50 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Alfa Laval chce stać się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030

Partnerzy portalu

Alfa Laval chce stać się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 - GospodarkaMorska.pl

Alfa Laval, szwedzki dostawca produktów i rozwiązań do wymiany ciepła, separacji i obróbki płynów, dołączył do „Poradnika biznesowego 1,5 ° C”, ukierunkowanego na rozwiązania bezemisyjne i będącego efektem inicjatywy „Exponential Roadmap”.

Poradnik stanowi przewodnik po strategii i działaniach związanych z klimatem, a jego celem jest przekształcenie gospodarki, poprzez ukierunkowanie działalności na rozwiązania zeroemisyjne.

Inicjatywa odpowiada ambicjom Alfa Laval, aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
Inicjatywa „1,5 ° C Business Playbook” została uruchomiona w styczniu 2020 r. w Davos w Szwajcarii. W jej ramach dostarczane są narzędzia dla firm i organizacji, które chcą dostosować się do założeń 1,5 ° C, aby zmniejszyć emisję o co najmniej połowę co każde 10 lat.

„Jeśli zgodzimy się co do tego, że świat musi przejść na gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, musimy odegrać swoją rolę w łańcuchu wartości" - mówi Tom Erixon, prezes i dyrektor generalny Alfa Laval.

„W Alfa Laval mamy ambicję stać się neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Osiągnięcie tego celu będzie wymagać partnerstwa. Dlatego z przyjemnością wspieramy tę inicjatywę, która opiera się na najnowszych osiągnięciach naukowych i skupia się na prostocie i szybkości ”.

Firma zapowiedziała, że ​​wykorzysta poradnik do własnych działań strategicznych oraz podczas wspierania dostawców, klientów i partnerów w ich wysiłkach na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Działania Alfa Laval mające na celu zmniejszenie wpływu firmy na środowisko obejmują zmniejszenie zużycia energii i wody oraz emisji dwutlenku węgla.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.