• <
KONGSBERG_2023

58 pracowników FPSO pracującego u wybrzeży Ghany z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

PMK

31.05.2020 19:33 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki 58 pracowników FPSO pracującego u wybrzeży Ghany z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

Partnerzy portalu

58 pracowników FPSO pracującego u wybrzeży Ghany z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Pięćdziesięciu ośmiu pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w zakładzie produkcyjnym ropy naftowej prowadzonym przez Tullow Oil u wybrzeży Atlantyku w Ghanie.

Pięćdziesięciu siedmiu pracowników z pozytywnym wynikiem pracowało na statku pomocniczym, a tylko jeden pracownik znajdował się na samej jednostce FPSO. Firma powiedziała, że cały zainfekowany personel został zabrany na ląd w celu izolacji i leczenia.

Ghana zgłosiła ponad 7600 przypadków nowego koronawirusa i 34 zgony, co stanowi drugą najwyższą liczbę przypadków w Afryce Zachodniej po Nigerii, chociaż przeprowadziła znacznie więcej testów niż jakikolwiek inny kraj w regionie.

Na początku tego miesiąca 695 pracowników uzyskało pozytywny wynik w przetwórni ryb w nadmorskim mieście Tema, budząc obawy, że wirus wymyka się spod kontroli. Firma zapewniła jednak, że produkcja nie została wstrzymana ani spowolniona.

Od końca marca Nigeria pozwala zacumować w swoich portach tylko tym statkom towarowym, które przebywały na morzu przez ponad dwa tygodnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Eksperci ds. zdrowia obawiają się powszechnego wybuchu epidemii w najbardziej zaludnionym kraju w Afryce, liczącym 200 milionów ludzi, co może przeciążyć jego słaby system opieki zdrowotnej.

Nigeria zamknęła również granice lądowe i międzynarodowe lotniska, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Buhari powiedział na Twitterze, że wydał dyrektywę, że „tylko statki towarowe, które były na morzu dłużej niż 14 dni, mogą zawinąć do naszych portów. Ich załoga musi jednak poddać się testom i zostać uznaną za wolną od chorób przez władze sanitarne portu”.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.