• <
KONGSBERG_2023

Shell zakupił większościowy udział w morskiej farmie wiatrowej na Morzu Celtyckim

PMK

28.01.2021 15:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Shell zakupił większościowy udział w morskiej farmie wiatrowej na Morzu Celtyckim

Partnerzy portalu

Shell zakupił większościowy udział w morskiej farmie wiatrowej na Morzu Celtyckim - GospodarkaMorska.pl
gCaptain

Royal Dutch Shell zakupił 51 procent udziałów w irlandzkim projekcie morskiej firmy wiatrowej na Morzu Celtyckim.

Spółka Simply Blue Energy’s Kinsale zbuduje pływającą firmę wiatrową o mocy początkowej 300 megawatów, która może wzrosnąć do 1 gigawata. Nie ujawniono kwoty transakcji. 

Shell sprzedał swoje aktywa naftowe i gazowe w Irlandii w 2018 roku. Obecny zakup wpisuje się w rosnącą listę inwestycji w aktywa odnawialne i niskoemisyjne, które mają pomóc firmie osiągnąć cele klimatyczne określone w zeszłym roku. Wcześniej w tym tygodniu anglo-holenderski koncern zakupił największą w Wielkiej Brytanii publiczną sieć ładowania pojazdów elektrycznych, a na początku miesiąca zainwestował w kanadyjską fabrykę paliw.

- Ten projekt może zapewnić zieloną energię zarówno konsumentom, jak i firmom, a także przyczynić się do realizacji ambicji Shell, aby do 2050 roku osiągnąć zerową emisję netto - powiedział w oświadczeniu Collin Crooks, wiceprezes Shell ds. morskiej energetyki wiatrowej.

- Projekt pomoże również irlandzkiemu rządowi osiągnąć cel klimatyczny, jakim jest morska energia wiatrowa o mocy 5 gigawatów do 2030 r - powiedział prezes Simply Blue Energy, Sam Roch-Perks.

Shell jest zaangażowany w morską energetykę wiatrową od 2000 roku i według swojej strony internetowej posiada ponad 6 gigawatów projektów wiatrowych w fazie rozwoju. Aktywa wiatrowe koncernu znajdują się głównie w Holandii i USA.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.