• <
nauta_2024

Raport RMI odnośnie czystej stali na bazie wodoru w Chinach i Europie: Rozwój polityki i implikacje dla Chin

zk

02.12.2022 20:00 Źródło: RM, Hydrogen Central
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Raport RMI odnośnie czystej stali na bazie wodoru w Chinach i Europie: Rozwój polityki i implikacje dla Chin

Partnerzy portalu

Raport RMI odnośnie czystej stali na bazie wodoru w Chinach i Europie: Rozwój polityki i implikacje dla Chin - GospodarkaMorska.pl

Przemysł stalowy odpowiada za prawie 10 procent światowej emisji dwutlenku węgla i 17 procent emisji na terenie Chin. Harmonogram dekarbonizacji przemysłu stalowego ma kluczowe znaczenie dla nisko- i zeroemisyjnej transformacji światowej gospodarki.

Produkcja stali oparta na zielonym wodorze to rozwiązanie o zerowej emisji dwutlenku węgla, które ma potencjał osiągnięcia poziomu porównywalnego z tradycyjnymi sposobami produkcji.

Projekty pilotażowe na bazie wodoru oraz rozwój na dużą skalę wymagają skutecznego wsparcia politycznego i wytycznych dotyczących najlepszych praktyk.

W Europie finansowanie rządowe wspierające produkcję stali w oparciu o wodór obejmuje obecnie wiele etapów realizowanych projektów.

Chiny przedstawiły serię propozycji polityk wspierających badania i rozwój technologii produkcji stali z wodoru, rozwiązania, projekty pilotażowe i demonstracyjne oraz opracowania dotyczące zdolności produkcyjnych.

Najnowszy raport RMI Clean Hydrogen-Based Steel in China and Europe: Policy Development and China's Implication porównuje charakterystykę polityki produkcji stali opartej na czystym wodorze w Chinach i Europie, analizuje i szacuje potencjał rozwoju produkcji stali opartej na wodorze w Chinach w oparciu o cechy lokalnego przemysłu i przedstawia odpowiednie zalecenia dotyczące polityki promowania rozwoju produkcji stali opartej na zielonym wodorze.

Raport jest dostępny pod linkiem: rmi.org


Fot. Depositphotos

Tagi:
stal, wodór, chiny, europa

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.