• <
gryfia_70lat

Wciąż wzrasta wsparcie dla portów, by pozostały otwarte w czasie epidemii

sons/offshore-energy

01.06.2020 13:34 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wciąż wzrasta wsparcie dla portów, by pozostały otwarte w czasie epidemii

Partnerzy portalu

Wciąż wzrasta wsparcie dla portów, by pozostały otwarte w czasie epidemii - GospodarkaMorska.pl

Wsparcie dla deklaracji COVID-19 Okrągłego Stołu Władz Portowych (PAR), zainicjowanej przez Urząd Morski i Portowy Singapuru, zwiększyło się ponad dwukrotnie od czasu jej pierwszego uruchomienia w dniu 24 kwietnia 2020 r.

Do tej pory ponad 50 zarządów portowych z Azji, Oceanii, Bliskiego Wschodu, Afryki, Europy i Ameryki przyłączyło się do deklaracji - podało MPA Singapore.

Pomimo wyzwań spowodowanych przez koronawirusa, władze portowe zamierzają zapewnić, aby statki handlowe mogły nadal zawijać do swoich portów i współpracować ze sobą, w celu zapewnienia nieprzerwanego działania operacji portowych.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby globalne łańcuchy dostaw pozostały nienaruszone. Ma to decydujące znaczenie dla przepływu podstawowych towarów na całym świecie i dla ożywienia gospodarczego na świecie”- podkreślił Lam Pin Min, Minister ds. Transportu i Zdrowia w Singapurze, podczas drugiej wideokonferencji "Deklaracja PAR COVID-19".

„Port w Singapurze jest zaangażowany w utrzymanie globalnych łańcuchów dostaw. Nasz port pozostaje otwarty i operacyjny od początku globalnego kryzysu COVID-19" - dodał.

W związku z ciągłą niepewnością co do przebiegu globalnej pandemii COVID-19 w przyszłości, niezwykle ważne jest, aby kraje na całym świecie pozostały otwarte na handel z portami, aby zapewnić ciągły przepływ towarów z jednego kraju do drugiego. Zdaniem członków deklaracji, krytyczne i niezbędne zapasy przepływające przez porty wspierają walkę z COVID-19 i stopniowe ponowne otwarcie gospodarek.

Deklaracja jest również wspierana przez organizacje i grupy międzynarodowe, takie jak Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), Międzynarodowa Izba Żeglugi (ICS), Międzynarodowe Stowarzyszenie Portów i Przystani (IAPH), APEC Port Services Network (APSAN), American Association of Port Authorities (AAPA), Italian Port Association i Maritime NZ.

 

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.