• <

RPA: Kontenerowiec Hapag-Lloyd wciąż pod kwarantanną. U trzeciego marynarza wykryto COVID-19

PMK

09.06.2020 21:03 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski RPA: Kontenerowiec Hapag-Lloyd wciąż pod kwarantanną. U trzeciego marynarza wykryto COVID-19

Partnerzy portalu

RPA: Kontenerowiec Hapag-Lloyd wciąż pod kwarantanną. U trzeciego marynarza wykryto COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Kolejny członek załogi MV Montpellier, kontenerowca czarterowanego przez niemieckiego przewoźnika Hapag-Lloyd, pozytywnie przeszedł test na obecność koronawirusa w Południowej Afryce.

W rezultacie statek będzie musiał pozostać w kwarantannie na kotwicowisku i nie będzie mógł rozpocząć operacji cargo w Durbanie, zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, poinformował Hapag-Lloyd w aktualizacji.

Pod koniec maja 2020 roku u dwóch marynarzy pracujących na Montpellier o ładowności 2824 TEU wykryto COVID-19 w Durbanie podczas normalnej działalności statku w ramach usługi Bliskiego Wschodu Indii Africa Express (MIAX). Lokalne władze natychmiast nakazały statkowi pozostać na kotwicowisku przez 14 dni.

- Nadal dyskutujemy plany awaryjne i będziemy informować o zmianach na bieżąco - dodał przewoźnik. - W czasie pandemii nadal dokładamy wszelkich starań, aby chronić zdrowie i dobre samopoczucie naszych marynarzy. Marynarze proszeni są o nieopuszczanie statku w portach i są zobowiązani do noszenia masek podczas wszystkich pobytów w porcie.

Mont-pellier Sup-Panamax należy do niemieckiego armatora Zeaborn GmbH i jest obsługiwany przez Hapag-Lloyd. Według danych dostarczonych przez VesselsValue jednostka została zbudowana w 2006 roku w Korei Południowej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.