• <

Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów

PMK

15.04.2020 20:32 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów

Partnerzy portalu

Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów - GospodarkaMorska.pl

Princess Cruises ogłosiło, że przedłuża zawieszenie w rejsach do 30 czerwca 2020 roku. Rozszerzenie zostało ogłoszone we wtorek za pomocą wideo na Twitterze zamieszczonego przez prezesa i dyrektora generalnego Princess Cruises, Janę Swartz.

Princess Cruises podąża za decyzją siostrzanej firmy Carnival Cruise Line o zawieszeniu rejsów w Ameryce Północnej do 26 czerwca 2020 r.
 
Ogłoszenie nastąpiło po tym, jak amerykańskie Centrum Kontroli Chorób 9 kwietnia przedłużyło nakaz „zakaz wypłynięcia” dla wszystkich statków wycieczkowych na 100 dni lub do momentu, gdy pandemia COVID-19 nie będzie już zagrożeniem dla zdrowia publicznego lub jeśli dyrektor CDC odwoła lub modyfikuje zamówienie.

W lutym statek wycieczkowy Princess Cruises Diamond Princess znalazł się na nagłówkach na całym świecie po wykryciu setek pasażerów zarażonych koronawirusem, co doprowadziło do wielu zgonów. Około miesiąca później wybuch koronawirusa na pokładzie Grand Princess spowodował chorobę 21 osób, głównie członków załogi.

- Podobnie jak wiele innych aspektów życia, podróżowanie została mocno dotknięte pandemią COVID-19 - powiedziało w oświadczeniu Princess Cruises. - Uznając naszą odpowiedzialność i zaangażowanie na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszych gości, członków naszego zespołu oraz globalnej społeczności, Podjęliśmy niezwykle trudną decyzję o odwołaniu niektórych rejsów wycieczkowych. Wiemy, że nie możecie się doczekać, aby popłynąć z nami, przepraszamy i dzielimy się rozczarowaniem z powodu tych odwołań.

Princess Cruises jest częścią Carnival Corporation, która obejmuje dziewięć marek wycieczkowych, w tym Aida, Carnival Cruise Lines, Costa, Cunard, Holland American Lines, P&O Cruises (Wielka Brytania), P&O Cruises (Australia), Princess Cruises i Seabourn.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.