• <
PZT_980x120_gif_2020

Princess Cruises odebrało czwarty wycieczkowiec klasy Royal

Strona główna Porty, logistyka Princess Cruises odebrało czwarty wycieczkowiec klasy Royal

PMK

16.10.2019 Źródło: własne
Princess Cruises odebrało czwarty wycieczkowiec klasy Royal - GospodarkaMorska.pl

Włoska stocznia Fincantieri przekazała linii wycieczkowej Princess Cruises nowy statek klasy Royal. Chodzi o jednostkę Sky Princess, która opuściła zakład w Monfalcone 15 października i niedługo wyruszy w dziewiczy rejs z Aten do Barcelony.

Sky Princess to 17 jednostka, którą Fincantieri wybudowało dla Princess Cruises. Wycieczkowiec o tonażu 145 tys. ton pomieści na pokładzie 4610 pasażerów i 1411 członków załogi. Statek powstał na bazie tego samego projektu co siostrzane jednostki: Royal Princess, Regal Princess i Majestic Princess.

W tej klasie powstaną jeszcze dwie jednostki: Enchanted Princess i Discovery Princess, które zostaną dostarczone odpowiednio w 2020 i 2021 roku.

Co więcej, Fincantieri zbuduje dla Princess Cruises kolejne dwa statki wycieczkowe nowej generacji. Przewiduje się ich dostawę na 2023 i 2025 rok. Pomieszczą one około 4300 pasażerów i będą pierwszymi we flocie armatora, która będzie zasilane także przez LNG.

W sierpniu Fincantieri zwodowała Enchanted Princess, piąty wycieczkowiec klasy Royal wybudowany dla linii Princess Cruises, należącej do Carnival Corporation. Ceremonia odbyła się 6 sierpnia, również we włoskim zakładzie w Monfalcone. Po okresie wyposażenia jednostka w 2020 roku trafi w ręce armatora. Podobnie jak jego siostrzane statki, wycieczkowiec ma stanowić „nowy technologiczny punkt odniesienia w Europie i na świecie” pod względem układu, osiągów i jakości technologii morskiej.

Princess Cruises posiada obecnie flotę osiemnastu statków, które przewożą ponad 1,8 miliona pasażerów rocznie.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.