• <
gryfia_70lat

Premier o otwarciu granic: Na ten moment czekaliśmy wszyscy

ew

11.06.2020 17:58 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Premier o otwarciu granic: Na ten moment czekaliśmy wszyscy

Partnerzy portalu

Premier o otwarciu granic: Na ten moment czekaliśmy wszyscy - GospodarkaMorska.pl

Zamknięte granice były dla wielu sporą niedogodnością, wszyscy czekaliśmy na moment ich otwarcia – napisał w środę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę mają zostać otwarte granice z państwami UE.

"Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Ograniczenia związane z zamknięciem granic były sporą niedogodnością dla wielu Polaków, a wiele branż naszej gospodarki mocno przez nie ucierpiało" – napisał Morawiecki. "Po konsultacjach ze służbami sanitarnymi, ministrem Łukaszem Szumowskim z Ministerstwa Zdrowia, ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i naszymi partnerami z państw sąsiadujących z Polską, za kilkadziesiąt godzin otwieramy granice!" – dodał premier we wpisie.

Podkreślił też, że nadal zachęca do przestrzegania zasad higieny i społecznego dystansu.

"Koronawirus nie zniknął, ale zmniejszyły się jego możliwości emisyjne. Korzystajmy mądrze z możliwości wyjazdowych, tak aby nie narażać siebie i innych" - czytamy we wpisie.

Wcześniej w Łochowie (woj. mazowieckie), zwiedzając zakład produkujący styropian, Morawiecki zapowiedział otwarcie od 13 czerwca granic z innymi krajami Unii. 16 czerwca mają zaś zostać przywrócone międzynarodowe połączenia lotnicze.

Granice Polski były z powodu pandemii koronawirusa zamknięte od 15 marca.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.