• <

Port Oslo zamówił nową ekologiczną jednostkę patrolową

PMK

08.06.2020 19:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Oslo zamówił nową ekologiczną jednostkę patrolową

Partnerzy portalu

Port Oslo zamówił nową ekologiczną jednostkę patrolową - GospodarkaMorska.pl

Norweski port w Oslo podpisał umowę z producentem Maritime Partner AS na zakup nowej hybrydowej łodzi patrolowej.

Zgodnie z informacją, łódź będzie używana do nadzoru portowego, a także do eskortowania większych statków pływających w porcie.

Nowa jednostka, która ma zostać dostarczona w 2021 roku, będzie codziennie czuwać nad fiordem, aby statki mogły bezpiecznie i sprawnie podróżować.

Według Maritime Partner, łódź patrolowa będzie jedną z najbardziej przyjaznych środowisku tego typu. Technologia hybrydowa zmniejszy zużycie oleju napędowego o około 70 procent.

- Chcemy być bezemisyjni, więc inwestujemy w zieloną technologię przy zakupie nowego sprzętu. Łódź, którą teraz budujemy, jest przełomowa, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii akumulatorowej - zauważył Ingvar M. Mathisen, dyrektor portu.

Łódź będzie działać na akumulatorach przy niskich prędkościach, wystarczających do inspekcji w portach. Gdy wymagana jest duża prędkość, uruchamiane są czysto spalające silniki wysokoprężne, jednocześnie ładując akumulatory. Mathisen wyjaśnił, że łódź może być ładowana bezpośrednio z zasilania z brzegu, gdy nie jest używana.

Alusafe 1300 MKIII Patrol Hybrid ma być wykonany z aluminium nadającego się do recyklingu. Nowa łódź zastąpi katamaran Falk, który działa w porcie od 2000 roku.

Prędkość maksymalna statku przekracza 30 węzłów. Akumulatory mogą sterować łodzią przy niskich prędkościach 4-5 węzłów przez 2-3 godziny. Silniki wysokoprężne wykorzystują biodiesel, a emisje są zgodne z surowymi międzynarodowymi przepisami ochrony środowiska.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.