• <
konferencj_platforma_lng_2023

Port Helsinki tymczasowo zwolni wszystkich pracowników

PMK

21.05.2020 20:11 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Helsinki tymczasowo zwolni wszystkich pracowników

Partnerzy portalu

Port Helsinki tymczasowo zwolni wszystkich pracowników - GospodarkaMorska.pl

Port w Helsinkach tymczasowo zwolni cały swój personel z powodu wpływu pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń podróży na działalność portu.

- Z tego powodu byliśmy zmuszeni rozpocząć znaczną redukcję kosztów. W ramach planu redukcji Port of Helsinki Ltd i jego pracownicy zgodzili się, że personel portu zostanie tymczasowo zwolniony - powiedział port w ogłoszeniu.

Decyzję podjęto w ramach procedur współpracy zakończonych 19 maja 2020 roku. Zgodnie z informacją personel portu w Helsinkach zostanie zwolniony na 30 dni między początkiem sierpnia a końcem roku oraz maksymalnie na 30 dni na początku 2021 roku.

Zarząd portu w Helsinkach weźmie udział w środkach dostosowawczych, rezygnując z premii urlopowych za 2020 rok.

- Postaramy się tak zorganizować tymczasowe zwolnienia, aby nie powodowały niedogodności dla naszych klientów lub operacji - dodał port.

13 maja port poinformował, że jego ruch towarowy jest kontynuowany, mimo że COVID-19 miał duży wpływ na ruch pasażerski. Od tego czasu ruch pasażerski został częściowo ponownie otwarty, jednak podróże rekreacyjne pozostają zawieszone.

- Zarówno porty, jak i firmy spedycyjne są przygotowane na stopniowy i bezpieczny powrót do ruchu pasażerskiego. Pracujemy w ścisłej współpracy z władzami, aby zapewnić bezpieczne wznowienie ruchu. Pasażerowie powinni również zapoznać się z instrukcjami wydanymi przez władze i przestrzegać przepisów higieny i zdrowia ustanowionych przez władze - powiedział port.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.