• <
PZT_980x120_gif_2020

Port Gdynia przekazał kolejne respiratory (wideo)

Strona główna Porty, logistyka Port Gdynia przekazał kolejne respiratory (wideo)
Port Gdynia przekazał kolejne respiratory (wideo) - GospodarkaMorska.pl

ew

08.05.2020 Źródło: własne

Znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym solidarności i jedności w działaniu wszystkich. W walce z niewidzialnym wrogiem konieczne jest zaangażowane każdego. Wspierając służby zdrowia Port Gdynia przekazuje kolejne respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

- Obserwujemy codzienną, heroiczną walkę polskiej służby zdrowia, której pracownicy narażają swoje zdrowie i życie ratując pacjentów z koronawirusem Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc Szpitale Pomorskie, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z korona wirusem, a w szczególności dla personelu medycznego - mówi Adam Meller - Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przekazane wyposażenie pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Jest to urządzenie służące nie tylko wesprze nas w obecnej, ale posłuży nam przez wiele lat.

W obliczu wyzwania, którego obecnie stoi świat, w trosce o lokalną społeczność Port Gdynia podejmuje liczne działania, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Na bieżąco monitoruje sytuacje w szpitalach, jest w stałym kontakcie z personelem medycznym, aby na potrzeby szpitali reagować na bieżąco

- W imieniu Zarządu Szpitala i wszystkich moich kolegów, lekarzy, pielęgniarek serdecznie dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za otrzymane respiratory, które będą ratować życie i zdrowie naszych pacjentów. Ten sprzęt będzie wykorzystywany w chwili obecnej – w czasie pandemii, gdy zachorowań jest więcej, ale też w ciągu wielu kolejnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Port Gdynia angażuje się w wiele akcji sponsorowania sprzętu dla naszego szpitala, dla wielu oddziałów, jak i organizowaniu akcji profilaktycznych. My lekarze i pielęgniarki, a także rodziny, wiemy, jak jest to ważny sprzęt, który nasz oddział dziś otrzymał. Dzięki niemu pomagamy wielu pacjentom, a także możemy uratować wiele osób, które będą mogły wrócić do swoich rodzin i pracy. - Kierownik Oddziału Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii, Szpital Morski im. PCK lek. med. Joanna Sowa – Szpajer

Port Gdynia jest inicjatorem akcji „Dzielmy się dobrem”, której ideą jest zaangażowanie dużych spółek w zakup kosztogennych urządzeń, zostawiając mniejsze potrzeby jak maseczki, rękawiczki, kombinezony jednorazowe dla możliwości wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom czy osobom prywatnym.

Port Gdynia zachęca do zaangażowania się również inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób włączyć się w walkę z wirusem. Do tej pory do naszej akcji dołączyły firmy z Trójmiasta: Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Już niedługo dotrą kolejne 2 laboratoria, które trafią do szpitali w Gdyni i Gdańsku.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.